Дослідження вивчає зв’язок ліків із розвитком гострої закритокутової глаукоми

Автори: Кіреєв Володимир Вікторович (адаптований переклад) - лікар вищої категорії, кандидат медичних наук, викладач кафедри офтальмології Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця, фахівець медичного центру «АЙЛАЗ», досвід роботи – понад 25 років
Інші публікації цього автора
Cimberle Michela
Інші публікації цього автора
05.06.2023 10:00

Дослідження вивчає зв’язок ліків із розвитком гострої закритокутової глаукоми

Дослідження вивчає зв’язок ліків із розвитком гострої закритокутової глаукоми

Перехресне дослідження, проведене на основі великої бази даних охорони здоров’я Південної Кореї, пролило світло на зв’язок між гострою закритокутовою глаукомою та низкою рецептурних і безрецептурних ліків.

«Розуміння зв’язку приймання ліків з розвитком ГЗГ, що може призвести до раптової втрати зору, важливо для запобігання цьому стану», – пишуть автори.

Дослідження вивчає зв’язок ліків із розвитком гострої закритокутової глаукоми

Джерелом даних була база даних Health Insurance Review and Assessment Service, що містить інформацію про все населення Кореї. Було ідентифіковано 13 531 пацієнта, який отримував лікування від гострої закритокутової глаукоми (ГЗГ) в період з 2013 по 2019 рік, і вилучено всі ліки, що використовувалися від 1 до 180 днів до початку ГЗГ. 30 днів до початку вважалися небезпечним періодом.

Було виявлено, що шістдесят один препарат значною мірою пов’язаний з ЗКГ. Серед них найвищі шанси розвитку ГЗГ і найкоротший час початку (середнє – 6 днів) мав суматриптан (OR = 12,60; 95% ДІ, 4,13-38,44), потім топірамат (OR = 5,10; 95% ДІ, 2,22-11,70). ) і дулоксетин (OR = 4,04; 95% ДІ, 2,95-5,54). Інші антидепресанти, включаючи амітриптилін, есциталопрам і нортриптилін, і анксіолітики, включаючи алпразолам, буспірон і діазепам, показали зв’язок з ЗКГ.

Зв’язок з ГЗГ мали ліки для лікування:

  • респіраторної системи (такі як амінофілін, меквітазин і піпрінгідринат),
  • травного тракту та метаболізму (такі як лактулоза, метоклопрамід і дименгідринат).

Серед нестероїдних протизапальних препаратів найвищу асоціацію з ГЗГ мав напроксен та ібупрофен. Антибіотики, такі як левофлоксацин, офлоксацин і кларитроміцин, і кортикостероїди, такі як преднізолон і метилпреднізолон, також були пов’язані з ризиком розвитку ГЗГ.

Загалом, 36,6% випадків ГЗГ у цьому дослідженні, ймовірно, були індуковані окремими або кількома ліками, що приймалися одночасно.

«Результати проведеного дослідження свідчать про те, що пацієнти, яким призначають ці зазначені препарати, можуть мати ризик розвитку ГЗГ. Клініцисти повинні знати про підвищений ризик розвитку ГЗГ, надавати відповідні пояснення пацієнту, проводити офтальмологічне обстеження та вживати запобіжних заходів за наявності інших чинників ризику ГЗГ», – пишуть автори.

Коментарі

Завантаження...

 
 
Офтальмологічні події
 
Facebook