Місцеве застосування інсулінових крапель для успішного лікування рефрактерного стійкого дефекту епітелію рогівки

04.11.2023 10:00

Місцеве застосування інсулінових крапель для успішного лікування рефрактерного стійкого дефекту епітелію рогівки

Місцеве застосування інсулінових крапель для успішного лікування рефрактерного стійкого дефекту епітелію рогівки

Дослідницька група зі Сполученого Королівства повідомила, що місцеве застосування очних крапель з інсуліном розв’язують проблему рефрактерного стійкого дефекту епітелію рогівки, що було відмічено у 9 з 11 випадків. Першою авторкою дослідження була Shafi Balale, MD, яка працює в Мурфілдському очному шпиталі та Інституті офтальмології UCL у Лондоні.

Автори оцінювали цей метод лікування у проспективному одноцентровому дослідженні з березня 2020 року по вересень 2021 року. Дослідники пояснили, що всім пацієнтам призначали інсулінові очні краплі для рефрактерних стійких епітеліальних дефектів рогівки, що не піддавалися лікуванню попри отримання максимальних стандартних медичних призначень, включаючи інстиляції сироватки крові. Очні краплі з інсуліном закрапували 4 рази/добу. Пацієнтів оцінювали що 2 тижні шляхом повного обстеження на щілинній лампі та робили фотографії переднього сегмента ока. Первинною кінцевою точкою спостереження було усунення дефекту епітелію.

Дослідження включало 11 очей 10 пацієнтів (середній вік 45,4 року), які отримували лікування інсуліновими очними краплями. Середній термін спостереження становив 195,7 ± 114,3 дня після повторної епітелізації.

Найпоширенішою причиною стійкого дефекту епітелію рогівки було хімічне ураження (n = 5, 60%). Середній розмір дефекту на початковому етапі становив 41,3 ± 55,2 мм2.

Автори повідомили, що 9 з 11 очей (82%) повністю повторно епітелізувалися у середньому за 62,3 ± 34,6 дня (діапазон 14–112). У решти 2 пацієнтів епітеліальний дефект зменшився у розмірі від 12,25 мм2 до 4,5 мм2 і 1 пацієнт не відповів на лікування. Серед пацієнтів, у яких була досягнута повна реепітелізація, рецидивів не було.

Висновки авторів дослідження: використання місцевих інсулінових очних крапель призвело до успішного лікування стійкого епітеліального дефекту у 9 з 11 випадків. Вони продемонстрували використання інсуліну для закриття епітеліального дефекту рогівки при хімічних ураженнях очей. Для подальшої оцінки потрібні більш контрольовані дослідження цієї нової терапії.

У медичному центрі «АЙЛАЗ» успішно застосовуються інсулінові краплі у комплексному лікуванні стійких ерозій рогівки.

Коментарі

Завантаження...

 
 
Офтальмологічні події
 
Facebook