Зв’язки системного захворювання з ангіоїдними смугами

Автор: Кіреєв Володимир Вікторович (адаптований переклад) - лікар вищої категорії, кандидат медичних наук, викладач кафедри офтальмології Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця, фахівець медичного центру «АЙЛАЗ», досвід роботи – понад 25 років
Інші публікації цього автора
26.09.2023 10:00

Зв’язки системного захворювання з ангіоїдними смугами

Зв’язки системного захворювання з ангіоїдними смугами

Опубліковано в Eye Care

Повідомлення

У цьому дослідженні автори використовували дані, засновані на твердженнях, щоб дослідити зв’язки системного захворювання з ангіоїдними смугами (AС) і оцінити швидкість використання анти-VEGF препаратів для прогнозування частоти хоріоїдальної неоваскуляризації (ХНВ). На додаток до традиційних медичних діагнозів, що зазвичай спостерігаються у пацієнтів з АС, спостерігалася вища поширеність спадкового сфероцитозу (P < 0,001), захворювань сполучної тканини (P < 0,001) і неексудативної дегенерації жовтої плями (P < 0,001) серед пацієнтів з АС, ніж серед контрольної групи. Приблизно 50% пацієнтів з АС мали ін’єкції анти-VEGF агентів, що вказували на наявність ХНВ, хоча це не можна було безпосередньо виміряти з заяв.

АС може бути пов’язаний із системними захворюваннями, відмінними від тих, про які традиційно повідомляють, і мають вищий ризик розвитку ХНВ, що потребує анти-VEGF лікування.

– Захарі Бергман, MD, MPH

Мета

Оцінка системних зв’язків ангіоїдних смуг (АС) за допомогою великої бази даних охорони здоров’я США.

Методи

У 2000-2019 роках великою національною страховою компанією США було проведено ретроспективне перехресне дослідження пацієнтів з діагнозом АС. Випадки порівнювали 1:5 з контрольними. Показники поширеності встановлених асоційованих захворювань та інших системних захворювань були розраховані та порівняні шляхом логістичної регресії. Крім того, вивчали частоту лікування анти-VEGF з оцінкою частоти розвитку хоріоїдальної неоваскуляризації (ХНВ).

Результати

Було проаналізовано тисячу 852 випадки АС і 9028 випадків відповідної контрольної групи. Показники зв’язку між АС і добре відомими станами включали: Pseudoxanthoma elasticum (PXE) – 228 пацієнтів (12,3%), синдром Елерса-Данлоса – 18 пацієнтів (1,0%), хвороба Педжета – 6 пацієнтів (0,3%), гемоглобінопатії – 30 хворих (1,6%), ідіопатичних – 1573 хворих (84,9%).

Спостерігалася статистично вища поширеність менш класичних асоційованих хвороб серед пацієнтів з АС порівняно з контрольною групою, а саме: спадковий сфероцитоз (1,7% проти 0,6%, р <0,001), захворювання сполучної тканини (1,0% проти 0,3%, р <0,001) та неексудативна вікова дегенерація жовтої плями (33,9% проти 10,6%, р <0,001).

З 1442 придатних випадків 427 пацієнтів (29,6%) отримали принаймні 1 анти-VEGF ін’єкцію, причому 338 (23,4%) пацієнтів зробили ін’єкцію після встановлення діагнозу АС.

Висновки

У найбільшій вибірці пацієнтів з АС на сьогодні класичні зв’язки системних хвороб зустрічаються набагато рідше, ніж повідомлялося раніше.

Зв’язок АС з іншими хворобами висвітлює нові потенційні зв’язки та може сприяти розумінню розвитку АС.

Коментарі

Завантаження...

 
 
Офтальмологічні події
 
Facebook