Дослідження вивчає зв’язок ліків із гострою закритокутовою глаукомою

17.02.2023 10:00

Дослідження вивчає зв’язок ліків із гострою закритокутовою глаукомою

Дослідження вивчає зв’язок ліків із гострою закритокутовою глаукомою

Перехресне дослідження, проведене на основі великої бази даних охорони здоров’я у Південній Кореї, пролило світло на зв’язок між гострою закритокутовою глаукомою ЗГ) і низкою рецептурних та безрецептурних ліків.

«Розуміння зв’язку ліків із гострим нападом закритокутової глаукоми, захворюванням, що може призвести до раптової втрати зору, є важливим для запобігання цьому стану»,  пишуть автори.

 Дослідження вивчає зв’язок ліків із гострою закритокутовою глаукомою

(Серед 13 531  пацієнта, які проходили лікування щодо ГЗГ з 2013 по 2019 роки: загалом, 36,6% випадків AAC у дослідженні, ймовірно, були викликані окремими або кількома ліками, прийнятими одночасно)

Джерелом даних була база даних Health Insurance Review and Assessment Service, що містить інформацію про все населення Кореї. Було ідентифіковано 13 531 пацієнта, які отримували лікування від гострої закритокутової глаукоми (ГЗГ) у період з 2013 по 2019 рік, і вилучено всі ліки, що використовувалися від 1 до 180 днів до початку ГЗГ. 30 днів до початку вважалися небезпечним періодом.

Було виявлено, що 61 препарат значною мірою пов’язаний з ГЗГ. Серед них суматриптан мав найвищі шанси розвитку ГЗГ (OR = 12,60; 95% ДІ, 4,13-38,44) і найкоротший час початку (в середньому 6 днів), за ним йшов топірамат (OR = 5,10; 95% ДІ, 2,22-11,70). ) і дулоксетин (OR = 4,04; 95% ДІ, 2,95-5,54). Інші антидепресанти, включаючи амітриптилін, есциталопрам і нортриптилін, та анксіолітики, включаючи алпразолам, буспірон і діазепам, показали звязок з ГЗГ.

Різні ліки, класифіковані в групі респіраторної системи, такі як амінофілін, меквітазин і піпрингідринат, показали звязок з ГЗГ, а також препарати для травного тракту та метаболізму, такі як лактулоза, метоклопрамід і дименгідринат. Серед НПЗЗ найвищу асоціацію мав напроксен, а потім ібупрофен. Антибіотики, такі як левофлоксацин, офлоксацин і кларитроміцин, і кортикостероїди, такі як преднізолон і метилпреднізолон, також були пов’язані.

Загалом, 36,6% випадків ГЗГ у дослідженні, ймовірно, були викликані окремими або кількома ліками, прийнятими одночасно.

Коментарі

Завантаження...

 
 
Офтальмологічні події
 
Facebook