Асоціація демодексного блефариту з хірургією катаракти

Автор: Кіреєв Володимир Вікторович (адаптований переклад) - лікар вищої категорії, кандидат медичних наук, викладач кафедри офтальмології Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця, фахівець медичного центру «АЙЛАЗ», досвід роботи – понад 25 років
Інші публікації цього автора
21.07.2023 10:00

Асоціація демодексного блефариту з хірургією катаракти

Асоціація демодексного блефариту з хірургією катаракти

Джерело: «Американський журнал офтальмології»

Опубліковано в EyeCare

Повідомлення

У групі пацієнтів без симптомів блефариту, які перенесли операцію з видалення катаракти та не мали блефариту, вії епілювали та перевіряли на наявність або відсутність демодекса до операції та через 3 тижні після операції. Післяопераційним лікуванням були очні краплі, що містять комбінацію дексаметазону, неоміцину та поліміксину B сульфату, що вводили чотири рази на день протягом 3 тижнів. До операції у 22,58% пацієнтів був виявлений демодекс, тоді як після операції та стероїдних крапель у 32,26% пацієнтів був позитивний тест на демодекс. Автори припускають, що стероїдні краплі можуть збільшити поширеність демодекса.

На додаток при присутності Demodex у пацієнтів із сверблячими та подразненими очима з епіфорою, автори припускають, що ці прояви наявності Demodex можна зменшити, звівши до мінімуму місцеве лікування стероїдами.

– Кетлін Ф. Фрімен, OD, FAAO

Мета

Визначити, чи підвищується частота демодекса вій серед пацієнтів після операції з видалення катаракти.

Дизайн

Проспективне непорівняльне клінічне дослідження.

Методи

Групі пацієнтів, які перенесли операцію з видалення катаракти, перед операцією було видалено кілька вій, що були незалежно досліджені лабораторією лікарні на наявність кліща Demodex. Обстеження повторили через три тижні після операції. Протягом кількох післяопераційних тижнів пацієнти отримували стандартне лікування лише стероїдними краплями, тривалість якого була індивідуальною.

Результати

У дослідження було включено 62 хворих (31 чоловік і 31 жінка, середній вік яких був 71,04 років, діапазон від 47 до 87). У групі, позитивній на демодекс, співвідношення чоловіків і жінок було 2:3 (P = 0,2772). Колонізація демодексом спостерігалася у 22,58% зразків до операції з видалення катаракти та у 32,26% після операції з видалення катаракти й місцевої післяопераційної стероїдної терапії (P = 0,0143).

Висновки

Спостерігається статистично значуще збільшення колоній Demodex вій після операції з видалення катаракти та післяопераційного місцевого лікування стероїдами. Хоча колонізація Demodex не обов’язково викликає блефарит, наші висновки про підвищену колонізацію вказують на можливість наявності у пацієнтів, які скаржаться на хронічний післяопераційний дискомфорт в очах після операції з видалення катаракти, демодекозного блефариту.

Коментарі

Завантаження...

 
 
Офтальмологічні події
 
Facebook