Ефекти застосування аспірину у пацієнтів з діабетичною ретинопатією
Інші публікації цього автора
Sammons E.L.
Інші публікації цього автора
Buck G.
Інші публікації цього автора
Bowman L.J.
Інші публікації цього автора
Stevens W.M.
Інші публікації цього автора
Hammami I.
Інші публікації цього автора
Parish S.
Інші публікації цього автора
Armitage J.
Інші публікації цього автора
Ефекти застосування аспірину у пацієнтів з діабетичною ретинопатією
Джерело: Ophthalmology 2024 Jan 16;[EPub Ahead of Print], EL Sammons, G Buck, LJ Bowman, WM Stevens, I Hammami, S Parish, J Armitage
Висновки, на які слід звернути увагу
Дане субдослідження ASCEND показало, що щоденне приймання 100 мг аспірину у дорослих (віком ≥40 років) з цукровим діабетом I або II типу не мав суттєвого впливу на розвиток захворювань очей (ретинопатії чи макулопатії) порівняно з плацебо. Крім того, не було суттєвої різниці в частоті виникнення небезпечних для зору очних кровотеч між групами аспірину та плацебо.
Відповідно до висновків дослідження ETDRS, результати поточного дослідження підтверджують безпеку (з точки зору очних наслідків) аспірину у пацієнтів з діабетом.
Мета
Доклінічні дослідження підтверджують захисну роль аспірину при ранній діабетичній ретинопатії (ДР), але результати рандомізованих досліджень обмежені. Ми представляємо рандомізовані докази ефективності та безпечності аспірину щодо наслідків ДР.
Дизайн
Субдослідження подвійного сліпого, рандомізованого, плацебо-контрольованого дослідження ASCEND (A Study of Cardiovascular Events iN Diabetes) щодо застосування 100 мг аспірину на добу для первинної профілактики основних серцево-судинних патологій у людей з цукровим діабетом.
Учасники
15 480 дорослих британців віком 40 років і старше з діабетом.
Методи
Зв’язок з електронними записами Програми діабетичного скринінгу очей Національної служби охорони здоров’я Англії та Уельсу, а також підтвердження очних патологій, про які пацієнти повідомляли самостійно, шляхом перегляду медичної документації. Аналіз наміру лікуватися проводився з використанням методу лог-ранжування для аналізу часу до першого первинного результату ефективності та безпеки.
Основні показники результату
Первинною кінцевою точкою ефективності була перша реєстрація захворювання, що підлягало реєстрації після рандомізації, а саме ретинопатії (R2 або R3a/s) або макулопатії (M1), яка підлягала реєстрації згідно з класифікаційними критеріями, визначеними Національним скринінговим комітетом Великобританії. Первинним результатом з безпеки була перша очна кровотеча, що загрожувала зору, визначена як клінічно значуща кровотеча в оці, що призвела до невиліковної втрати зору чи вимагала невідкладного втручання, такого як лазерна фотокоагуляція, вітреоретинальна хірургія, інтраокулярна ін’єкція або й те, й інше.
Результати
Дані про зв’язок були доступні для 7360 учасників (48% рандомізованих у дослідженні ASCEND). Протягом середнього періоду спостереження 6,5 років у 539 [14,6%] осіб з групи аспірину виникла подія, про яку необхідно було повідомити, порівняно з 522 [14,2%] особами з групи плацебо (відношення ризиків 1,03; 95% довірчий інтервал (ДІ) 0,91-1,16; P = 0,64). Не було статистично значущої різниці між групами щодо частоти виникнення загрозливих для зору очних кровотеч (57 [0,7%] і 64 [0,8%] учасників відповідно; відношення шансів 0,89; 95% ДІ: 0,62-1,27).
Обговорення
Ці дані виключають будь-які клінічно значущі переваги аспірину при діабетичній ретинопатії, але запевняють в офтальмологічній безпеці аспірину.
Коментарі
Завантаження...