Ефективність місцевих антисептиків для мінімізації бактеріального навантаження на очну поверхню перед офтальмологічними операціями

20.03.2024 10:00

Ефективність місцевих антисептиків для мінімізації бактеріального навантаження на очну поверхню перед офтальмологічними операціями

Ефективність місцевих антисептиків для мінімізації бактеріального навантаження на очну поверхню перед офтальмологічними операціями

PMID: 38211781 DOI: 10.1016/j.ajo.2024.01.007

На замітку

У когорті пацієнтів, які готувалися до операції з видалення катаракти, застосування хлоргексидину (CLX) 0,02% чотири рази на день протягом 3 днів було більш ефективним для зменшення бактеріального навантаження на кон’юнктиву, ніж повідон-йод (PVI) 0,6% за тією ж схемою, та краще переносилося. Ці результати свідчать про те, що застосування як PVI, так і CLX може знизити частоту післяопераційних ендофтальмітів.

Результати дослідження демонструють ефективність PVI та CLX у зменшенні бактеріального навантаження на поверхню ока як передопераційна профілактика при проведенні хірургічних втручань на очах.

У цьому рандомізованому контрольованому дослідженні автори намагалися «дослідити зменшення бактеріального навантаження на поверхню ока, індукованого двома комерційно доступними офтальмологічними антисептиками, повідон-йодом (PVI) 0,6% і хлоргексидином (CLX) 0,02%, перед проведенням офтальмологічної операції». Слід зазначити, що схеми лікування PVI (група А) та CLX (група В) проводилися чотири рази на день протягом 3 днів перед операцією.

Автори відзначили, що обидва препарати PVI і CLX зараз є комерційно доступними. Вони дійшли висновку, що «порівняно з PVI 0,6%, CLX 0,02% викликав більше зниження бактеріального навантаження на очну поверхню, без значних змін таксономічного складу. Крім того, CLX краще переносився, ніж PVI».

Автори також процитували опубліковані дані, які вказують на те, що антимікробна активність CLX є більш стійкою, ніж у PVI, та CLX демонструє найширший спектр антибактеріальної, противірусної й антиамебної активності in vitro у порівнянні з різними антисептичними офтальмологічними препаратами, включаючи PVI. Обговорюються інші порівняльні характеристики двох досліджуваних препаратів, включаючи їх загальний вплив на таксономічний склад мікробіому поверхні ока.

Результати цього добре спланованого дослідження можуть мати значний вплив на передопераційну підготовку офтальмохірургів.

Мета

Дослідити зменшення бактеріального навантаження на поверхню ока, індукованого двома комерційно доступними офтальмологічними антисептиками – повідон-йодом (PVI) 0,6% та хлорексидином (CLX) 0,02% – перед проведенням хірургічних втручань на очах.

Дизайн

Рандомізоване контрольоване дослідження.

Методи

Сімдесят дорослих пацієнтів, які підлягали інтраокулярній хірургії (факоемульсифікації), були рандомізовані для отримання в індексоване око PVI (група A) QID протягом 3 днів або CLX (група B) QID протягом 3 днів перед операцією. Неліковане око використовували як контроль. Мазок з кон’юнктиви обох очей брали до (Т0) і після (Т1) лікування. Мікробну ДНК визначали кількісно за допомогою ПЛР-аналізу в режимі реального часу. Алгоритм Міка використовувався для порівняння поширеності кожного роду з розподілом поширеності за референтними даними. На Т1 пацієнти заповнювали анкету для оцінки симптомів, викликаних терапією. Первинним результатом було зменшення бактеріальної ДНК на Т1 (мікробне навантаження) порівняно з контрольною групою, виражене як середня кількість циклів ПЛР у реальному часі. Вторинними результатами були таксономічний склад, диференціальна чисельність та очні симптоми, спричинені терапією.

Результати

Різниця T0-T1 при CT була значущою в групі B, але не в групі A (середнє значення [95% ДІ], 0,99 [0,33] проти 0,26 [0,15], p<0,001, і 0,65 [0,3] проти 0,45 [0,41], p=0,09, відповідно). Таксономічний склад, альфа- та бета-різноманітність залишалися послідовними в усіх часових точках в обох групах. Частка пацієнтів, які повідомляли про очні симптоми, спричинені терапією, та середній ступінь дискомфорту були вищими в групі А, ніж у групі В (97% проти 26% та 4,97±2,48 проти 0,66±1,53, відповідно).

Висновки

Порівняно з PVI 0,6%, CLX 0,02% викликав більше зниження бактеріального навантаження на очну поверхню, без значних змін таксономічного складу. Крім того, CLX краще переносився, ніж PVI.

Коментарі

Завантаження...

 
 
Офтальмологічні події
 
Facebook