EVO ICL може бути найкращим секретом у рефракційній хірургії

Автор: Калашнікова Ольга (адаптований переклад) – врач-офтальмолог центра «АЙЛАЗ»
Інші публікації цього автора
16.06.2023 10:00

EVO ICL може бути найкращим секретом у рефракційній хірургії

EVO ICL може бути найкращим секретом у рефракційній хірургії

Журнал «Оптометрія Таймс», січневе цифрове видання 2023 р.
Випуск 1

Зі зростанням попиту на ці лінзи зростатиме й потреба в експертному управлінні рефракцією. Щодня пацієнти висловлюють зацікавленість у незалежності від окулярів. Вони часто думають, що лазерний кератомільоз (ЛАСІК) – єдиний спосіб досягти такої незалежності, оскільки це рефракційна процедура, з якою вони найбільш знайомі. Я завжди використовую ці запити як можливість пояснити, що існує безліч чудових втручань, що можуть бути використані для досягнення обмеженої або повної незалежності від окулярів, і EVO Visian (STAAR) ICL (імплантована лінза Колламера) є одним з них.

Хоча EVO ICL отримала схвалення FDA в США тільки у цьому році, вона має довгу та успішну історію за межами країни, де за останні 15 років було імплантовано понад 2 мільйони імплантів.

Наша клініка, Parkhurst NuVision LASIK Eye Surgery в Сан-Антоніо, штат Техас, була найбільшим постачальником EVO у клінічному дослідженні FDA (NCT04283149), що дозволило отримати схвалення в США, і ми є однією з перших клінік в країні, яка запропонувала EVO своїм пацієнтам.

Почувши про схвалення FDA, пацієнти з Массачусетсу, Нью-Йорка, Айдахо, Невади, Каліфорнії, Флориди, Міннесоти та Мічигану прилетіли сюди, щоб зробити операцію з ICL. Оскільки попит на ці рефракційні лінзи зростає, відповідно зростає й потреба в експертному оптичному супроводі – від відбору пацієнтів до передопераційного та післяопераційного догляду.

Переваги

Історично склалося так, що ICL є хірургічним рішенням для міопії високого ступеня з астигматизмом або без нього, а також для пацієнтів з тонкою рогівкою, рогівкою неправильної форми або для тих, у кого після лазерної корекції зору залишиться недостатній залишковий стромальний шар. Через це ICL часто позиціюють як чудовий варіант для пацієнтів, які не підходять для ЛАСІК, але вони призначені не тільки для них.

Лінзи EVO можуть коригувати зір у широкому діапазоні – від 3 до 20 діоптрій (дптр) короткозорості та від 1 до 4 дптр астигматизму. Завдяки здатності лінз EVO коригувати міопію та астигматизм великих ступенів, післяопераційний зір часто виявляється кращим, ніж до операції. У клінічному дослідженні FDA середній показник післяопераційного зору з лінзами EVO був кращим, ніж 20/20.

Щобільше, у дослідженні торичних ICL (NCT04516772) приблизно 75% пацієнтів отримали принаймні 1 лінію зору. Міопи та міопічні астигмати мають кращий зір, якщо корекція проводиться ближче до вузлової точки (менша мінімізація). У нас було багато пацієнтів, яким колись ставили діагноз амбліопії (20/30), а після ICL зір покращився до 20/20.

Однією з важливих переваг EVO є те, що ця ICL може використовуватися у пацієнтів із сухим оком. Як наслідок, це процедура вибору, коли ми маємо справу з пацієнтами, які шукають хірургічного рішення через хворобу сухого ока, спричинену контактними лінзами (ССО), або ССО, асоційовану з контактними лінзами.

Дослідження показують, що ризик виникнення ССО у пацієнтів з ICL нижчий, ніж у пацієнтів з лазерною корекцією зору, й це було підтверджено у нашій практиці. В одному дослідженні вивчалася осмолярність слізної плівки у людей через 10 років після операції ICL і порівнювалася з показниками здорових очей, і не було виявлено жодної різниці.

Хоча лінза EVO призначена для постійної корекції зору, вона є знімною та замінною. На відміну від лазерної рефракційної корекції, вона є адитивною й не потребує висічення тканини рогівки.

Що нового у лінзах EVO?

Лінзи EVO виготовляються з Collamer, запатентованого біосумісного полімерного матеріалу на основі 2-гідроксиетилметакрилату, свинячого колагену та хромофора, що поглинає ультрафіолетове випромінювання. EVO означає «еволюція», та це означає, що лінза EVO є новітньою ітерацією попередньої версії Visian ICL.

 
Мал. 1. 360-мікронний центральний порт EVO ICL забезпечує достатній потік води з задньої камери в передню

Найбільша відмінність EVO від оригінальної Visian ICL полягає в тому, що нова лінза має центральний отвір. Центральний отвір розміром 360 мкм забезпечує достатній потік водянистої вологи із задньої камери в передню, що підтримує нормальну фізіологію переднього сегмента ока та усуває необхідність у передопераційній іридотомії (ПІ) (мал. 1). Ця зміна спрощує передопераційний процес, оскільки раніше виконання ПІ вимагало окремого передопераційного призначення, що було неефективним. Порт суттєво не змінює оптичні характеристики лінзи EVO порівняно зі звичайними ІОЛ, а дослідження демонструють еквівалентні змінні оптичної якості.

Відбір пацієнтів

ICL призначені для пацієнтів з короткозорістю (від -3 до -20 дптр) і міопічним астигматизмом (від 1 до 4 дптр). Як і для всіх рефракційних процедур, ретельний відбір пацієнтів має вирішальне значення для забезпечення задоволеності після операції.

Оцінюючи пацієнта, ми хочемо переконатися, що він припинив носіння м’яких контактних лінз і його рефракція стабільна. Ми вважаємо, що рефракція стабільна, якщо за останні 6-12 місяців вона змінилася менш ніж на 0,5 дптр.

Ми також хочемо переконатися, що у пацієнта відкриті кути та здоровий ендотелій. Поганими кандидатами є ті, хто має вузькі кути або будь-яке ендотеліальне захворювання.

Коли пацієнт приходить на консультацію, ми робимо томографію рогівки, щоб отримати уявлення про глибину передньої камери (ГПК). Ми отримуємо точні вимірювання центральної частини рогівки та переконуємося у відсутності помутнінь рогівки або значних патологій рогівки, таких як кератоконус. Ми також перевіряємо сітківку, щоб переконатися у відсутності розривів сітківки; якщо вони є, ми лікуємо їх перед операцією ICL.

Через високий рівень короткозорості може допомогти контактна лінза з підвищеною рефракцією, щоб врахувати вертекс. Два найважливіші вимірювання, необхідні для того, щоб кваліфікувати пацієнта для операції ICL – це явна рефракція та ACD.

Дослідження FDA вимагало, щоб ACD був 3 мм або більше від задньої поверхні рогівки до передньої поверхні кришталика. За межами США одне дослідження показало чудові результати операції ICL на очах з діаметром рогівки менше ніж 3 мм, причому в одному оці діаметр рогівки становив 2,3 мм.

Передопераційний та післяопераційний догляд

Для того, щоб замовити EVO ICL, нам потрібно знати розмір і силу лінзи. Для визначення розміру ICL ми використовуємо високочастотний ультразвук. Розмір ICL впливає на vault, тому точність є дуже важливою.

Хоча центральний отвір EVO зменшує ймовірність утворення катаракти, все ж важливо переконатися, що у вас достатньо vault – особливо у випадку торичних ICL. Якщо vault занадто мале, лінза може обертатися.

Після проведення детальних внутрішньоочних вимірювань безплатний онлайн-калькулятор визначення розміру ICL (www.iclsizing.com) може спрогнозувати vault для кожного розміру ICL за допомогою спеціальної номограми. Номограма враховує внутрішній діаметр циліарного тіла, а також підйом кришталика, розмір скотопічної зіниці та силу лінзи.

У нашій практиці операція займає від 5 до 7 хвилин, і обидва ока оперуються в один день. Ми бачимо пацієнтів з ICL через 1 день, 1 тиждень і 1 місяць після операції, й на цих зустрічах ми перевіряємо внутрішньоочний тиск (ВОТ) і vault.

 
Мал. 2. Склепіння над EVO ICL має бути приблизно від 250 до 750 мкм над природним кришталиком

Середня післяопераційна гострота зору серед пацієнтів з ICL у нашій практиці становить від 20/15 до 20/25. Якщо очний тиск підвищений через 1 день після операції, це, швидше за все, пов’язано з тим, що vault залишається в’язкоеластичним. Важливо задокументувати vault. Розмір vault повинен бути приблизно від 250 до 750 мкм (мал. 2).

EVO імплантується у задню камеру ока, безпосередньо за райдужною оболонкою та перед природним кришталиком. Оскільки центральний порт забезпечує кращу циркуляцію водянистої вологи навколо природного кришталика, він зменшує частоту післяопераційних стрибків ВОТ і зіничного блоку. Така конструкція також асоціюється з менш візуально значущим утворенням передньої субкапсулярної катаракти порівняно з попередніми моделями ICL; це також пов’язано з ефективною динамікою рідини навколо передньої капсули кришталика.

Задоволеність пацієнтів

Опитування, проведене STAAR серед більш ніж 1500 пацієнтів з EVO ICL, показало, що 99,4% пройшли б процедуру знову. Багато з цих пацієнтів, які обрали EVO ICL у нашій практиці, раніше страждали від сухості, пов’язаної з контактними лінзами, а тепер у них немає клопоту з контактами або сухості в очах. Вони прокидаються вранці та можуть бачити без сторонньої допомоги. Ці пацієнти є одними з найщасливіших пацієнтів з рефракційної хірургії, яких ми лікували.

Коли пацієнти висловлюють зацікавленість у незалежності від окулярів, ми зобов’язані проконсультувати їх щодо всіх доступних втручань. Для цього ми повинні бути настільки ж обізнані про найновіші можливості, як і про ті, що мають найдовший досвід застосування. Йдучи в ногу з останніми досягненнями рефракційної хірургії та активно обговорюючи їх, ми робимо все можливе для наших пацієнтів, одночасно отримуючи максимальну користь від нашої практики.

Клініка «АЙЛАЗ» застосовує імплантацію факічних лінз компанії STAAR  з 2007 року. Кількість наших пацієнтів вже перевищує 2 000 пацієнтів. Попри ексклюзивність методики, все більше пацієнтів обирають саме це рефракційне втручання. Накопичений досвід лазерних корекцій надав нам досить чіткі межі втручання як з безпеки, так і з якості операції.  Імплантація факічних лінз – це чудове рішення  для пацієнтів, кому лазерна корекція не показана.

Коментарі

Завантаження...

 
 
Офтальмологічні події
 
Facebook