Надвисокочастотний ультразвук покращує точність визначення розміру ICL

Авторы: Кіреєв Володимир Вікторович (адаптований переклад) - лікар вищої категорії, кандидат медичних наук, викладач кафедри офтальмології Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця, фахівець медичного центру «АЙЛАЗ», досвід роботи – понад 25 років
Другие публикации этого автора
Мюллер Бретт Х. II – DO, PhD
Другие публикации этого автора
20.04.2022 23:38

Надвисокочастотний ультразвук покращує точність визначення розміру ICL

Надвисокочастотний ультразвук покращує точність визначення розміру ICL

Доктор Бретт Мюллер
28 березня 2022 року

Джерело: https://europe.ophthalmologytimes.com/view/very-high-frequency-ultrasound-improves-icl-sizing-precision

Надвисокочастотний ультразвуковий пристрій забезпечує низку детальних внутрішньоочних вимірювань, завдяки чому можливе точне визначення розміру та розміщення ICL.

Імплантація коламерної лінзи (ICL) дозволяє її видаляти, позбавляє впливу на рогівку та у випадку міопії розширює діапазон її корекції до -20 D з або без астигматизму до 6 D. Крім того, імплантація ICL може дати чудові результати: у клінічних випробуваннях Управління з контролю за продуктами та ліками США Visian Toric ICL (STAAR Surgical) у пацієнтів із середньою короткозорістю -9,37 D і середнім астигматизмом +1,95 D, 82% оперованих очей мали некориговану гостроту зору ≥ 20/20, а 54% очей мали некориговану гостроту зору ≥ 20/16.1

У пізнішому ретроспективному дослідженні моїх пацієнтів з ICL Visian Toric 87% очей досягли післяопераційного сферичного еквівалента 0,5 D або менше. Ці особливості та результати є однією з причин, чому я ентузіаст ICL і чому я рекомендую ці лінзи навіть пацієнтам зі слабкою міопією.

Розмір ICL

Попри більш ніж десятиліття чудових результатів, рівень впровадження ICL не такий, як можна було б очікувати. Багато хто вважає обмеження розміру лінз одним з чинників, що спричиняють їх недостатнє використання. Найбільш широко вживаний метод визначення розміру ICL передбачає отримання вимірів від білого до білого (WTW) з онлайн-розрахунком і замовленням лінз. Ця комбінація в більшості випадків призводить до правильного розрахунку розміру ICL, з рідкісними ускладненнями високого ризику.2

Факічні лінзи займають простір між задньою поверхнею райдужної оболонки та передньою поверхнею кришталика. Через обмежений простір і необхідність проходження водянистої вологи важливо точно виміряти цю область перед операцією.

Точний розмір ICL має вирішальне значення, оскільки він впливає на vault. В ідеалі, розмір vault повинен бути близько 250-750 мкм. Якщо vault менш ніж 250 мкм, існує ризик утворення передньої субкапсулярної катаракти, a vault більш ніж 750 мкм загрожує виникненням глаукоми через блок зіниці та пігментацією кута через тертя райдужної оболонки з вимиванням пігменту.2

Надвисокочастотне ультразвукове дослідження

Ми є одними з перших у США клінік, що впровадили інноваційний ультразвуковий апарат дуже високої частоти (VHFUS) – ArcScan Insight 100 (ArcScan) – який, серед іншого, покращує точність визначення розміру ICL. Пристрій може дослідити простір за райдужною оболонкою, чітко візуалізуючи борозну (простір між райдужною оболонкою та війковим тілом).

Хоча традиційна ультразвукова біомікроскопія (UBM) також може візуалізувати цей простір, Insight 100 забезпечує виняткову роздільну здатність і повторюваність. Пристрій підтримує постійну перпендикулярність і відстань від ока за допомогою роботизованого ультразвукового перетворювача 50 МГц та автоматичного налаштування глибини фокуса. Вимірювальні циркулі Insight 100 мають точність у межах 0,12 мм збоку від райдужної оболонки.

Кожен набір передопераційного сканування включає сім меридіанів, які охоплюють потрібну область розташування лінзи. На додаток до визначення точного бічного простору, отримані зображення можна використовувати для виявлення наявності війкових кіст або іншої патології, що допомагає планувати хірургічне втручання.

Наслідки некоректного розрахунку ризику рідко зустрічаються в практиці рефракційної хірургії. Вони малоймовірні, хоча й можливі, та включають виникнення закритокутової глаукоми або утворення катаракти; перші 24 години після імплантації ICL можуть бути стресовими.

Такі хірурги, як я, які виконують багато імплантацій ICL, мали досвід видалення кришталика або заміни ICL. ArcScansystem, по суті, усуває це занепокоєння та дозволяє мені запропонувати своїм пацієнтам цей чудовий варіант рефракційної хірургії з високим ступенем впевненості в його ефективності та безпеці.

Усуваючи ризик експлантації ICL

Як я вже згадував, зовнішні очні вимірювання все ще є критеріями, що найчастіше використовуються для визначення розміру ICL. Однак, крім вимірювань WTW, необхідно враховувати багато інших чинників. Наприклад, на додаток до вимірювань борозни до борозни, Insight 100 може вимірювати глибину передньої камери; кут передньої камери; кут до кута; ширину передньої камери, що виміряна від склеральної шпори до склеральної шпори; кут виїмки до кута виїмки підйому лінзи; vault кришталика від борозни до борозни; та внутрішній діаметр циліарного тіла (мал. 1).

Малюнок 1. ArcScan Insight 100 може вимірювати глибину передньої камери; кут передньої камери; кут до кута; ширину передньої камери від склеральної шпори до склеральної шпори; кут виїмки до кута виїмки підйому лінзи; борозну до борозни; розмір кришталика від борозни до борозни; та внутрішній діаметр війкового тіла.

Мета цих вимірювань – зменшити експлантацію лінзи до дуже рідкісної події. Після фіксації детальних внутрішньоочних вимірювань та введення їх у цифровий шаблон ArcScan, ми завантажили дані до безплатного онлайн-калькулятора розміру ICL London Vision Clinic (www.iclsizing.com), що використовує спеціальну номограму для прогнозування vault для кожної моделі ICL (мал. 2).

Малюнок 2. Безплатний онлайн-калькулятор розміру ICL London Vision Clinic використовує спеціальну номограму для прогнозування vault для кожного розміру ICL. (Зображення надано доктором Мюллером).

Цей процес дозволив нам усунути некоректний розрахунок. Номограма враховує внутрішній діаметр війкового тіла, а також vault кришталика, скотопічний розмір зіниці та силу кришталика. За словами д-ра Дена Рейнштейна, який відповідає за номограму ICL і велику частину досліджень, що лежать в основі технології вимірювання VHFUS, коли ми маємо ці чотири вимірювання, ми можемо зменшити розкид післяопераційного vault в 4 рази.

Завдяки можливості визначення коректного розміру ICL, Insight 100 усуває ризик ускладнень, пов’язаних із розміром, вибираючи лінзу на основі прямих вимірювань задньої камери. Завдяки створенню зображень VHFUS замість зображень, отриманих аналоговими системами UBM, або вимірювань WTW, точність на рогівці дорівнює до 1,0 мкм та 0,12 мм збоку за райдужною оболонкою.3

Ретроспективне дослідження

Ми провели ретроспективне дослідження, до якого увійшли наші пацієнти з ICL, щоб оцінити точність і передбачуваність використання Insight 100 у поєднанні з лондонським посібником, доступним в Інтернеті. Аналіз перших 86 очей 160 пацієнтів ICL, ідентифікованих для цього дослідження, показав, що за допомогою системи ArcScan ми змогли отримати результат у межах 300 мкм (половина товщини рогівки), який відповідав передбаченому розміру vault ICL у 97% випадків.

Усунення експлантації ще більше підвищило нашу впевненість у цій процедурі, і ми віримо, що хірурги, які були проти імплантації ICL своїм пацієнтам, з більшою ймовірністю включатимуть ці лінзи у свій арсенал. Хірурги часто використовують ICL у разі, якщо пацієнту неможливо виконати LASIK, але ми пропонуємо ICL будь-якому пацієнту з короткозорістю або астигматичною короткозорістю, який відповідає затвердженим параметрам лікування.

Ми не боїмося зіткнутися з ускладненнями високого ризику, тому що ми впевнені в точності, яку дає Insight 100. Виходячи з мого досвіду роботи з ArcScan Insight 100, я вважаю, що VHFUS стане золотим стандартом у визначенні розмірів ICL. Здатність передбачити vault ICL з високим рівнем точності дозволяє вважати, що рефракційні хірурги будуть надалі використовувати ICL.

Бретт Х. Мюллер II, DO, PhD

E: [email protected]

Посилання

1. ClinicalTrials.gov. STAAR Visian Toric ICL post-approval study (TICL-PAS). August 2020. Accessed: 5 January 2022. https://clinicaltrials.gov/ct2/show/NCT04516772

2. Packer M. The implantable collamer lens with a central port: review of the literature. Clin Ophthalmol. 2018;12:2427-2438.

3. Reinstein DZ, Archer TJ, Silverman RH, et al. Accuracy, repeatability, and reproducibility of Artemis very high-frequency digital ultrasound arc-scan lateral dimension measurements. J Cataract Refract Surg. 2006;32:1799-1802.

Коментарі

Завантаження...

 
 
Офтальмологічні події
 
Facebook