Немає користі від додавання атропіну для зменшення осьового подовження у пацієнтів, які використовують ортокератологічні лінзи

Автори: Кіреєв Володимир Вікторович (адаптований переклад) - лікар вищої категорії, кандидат медичних наук, викладач кафедри офтальмології Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця, фахівець медичного центру «АЙЛАЗ», досвід роботи – понад 25 років
Інші публікації цього автора
Charters Lynda
Інші публікації цього автора
07.09.2022 10:00

Немає користі від додавання атропіну для зменшення осьового подовження у пацієнтів, які використовують ортокератологічні лінзи

Немає користі від додавання атропіну для зменшення осьового подовження у пацієнтів, які використовують ортокератологічні лінзи

Джерело: https://europe.ophthalmologytimes.com/view/no-additional-benefit-from-atropine-to-stop-axial-lengthening

Доктор Zhi Chen та співавтори з відділу офтальмології та візуальних наук лікарні очей, вух, носа й горла Університету Фудань (Шанхай, Китай), повідомили, що додавання терапії атропіном протягом 2 років у пацієнтів, які носили ортокератологічні лінзи, не призвело до ефекту припинення подовження осьової довжини ока у порівнянні з використанням лише ортокератологічних лінз.

Дослідники дійшли такого висновку після ретроспективного аналізу1 довжини передньо-задньої осі 73 очей 73 пацієнтів, які носили ортокератологічні лінзи протягом 3 років.

Для дослідження були вибрані тільки пацієнти, у яких не було зафіксовано вираженого позитивного ефекту від носіння ортокератологічних лінз. Це були пацієнти у яких, попри використання ортокератологічних лінз, осьове подовження становило 0,30 мм або більше.  

Цих пацієнтів розділили на 2 групи: 37 отримували лікування лінзами та атропіном у дозі 0,01% щовечора, а 36 продовжували використовувати лише лінзи. Пацієнти продовжували це лікування протягом 2 років.

З часом дослідники порівняли осьове подовження в обох групах.

Порівняння груп

Автори виявили, що в групі, яка отримувала лікування лінзами та атропіном, середні значення осьового подовження становили через 1, 2 та 3 роки відповідно 0,47 ± 0,15, 0,21 ± 0,15 та 0,23 ± 0,13 мм; відповідні значення в групі, що використовувала тільки лінзи, становили 0,41 ± 0,09, 0,30 ± 0,11 і 0,20 ± 0,13 мм.

Кумулятивне осьове подовження протягом 3 років в обох групах було практично однаковим, а загальна зміна осьової довжини очей в групах істотно не відрізнялася (P = 0,262).

Дослідники також виявили, що базова міопічна рефракція мала значний (P < 0,001) вплив на осьове подовження протягом 3 років. Вихідні параметри, вік, конструкція лінзи та лікування суттєво не вплинули на осьове подовження.

Автори дійшли висновку, що інстиляція 0,01% атропіну пацієнтам зі швидким прогресуванням міопії та поганою реакцією на ортокератологічні лінзи за 3 роки суттєво не вплинула на аксіальне подовження очей у порівнянні з використанням лише ортокератологічних лінз.

Reference

  1. Chen Z, Zhou J, Xue F, Qu X, Zhou X. Two-year add-on effect of using low concentration atropine in poor responders of orthokeratology in myopic children. Br J Ophthalmol. Published online July 21, 2022; http://dx.doi.org/10.1136/bjophthalmol-2020-317980

Коментарі

Завантаження...

 
 
Офтальмологічні події
 
Facebook