Показання до МРТ у пацієнтів з увеїтом Бехчета

Автори: Лягера Ольга Вікторівна (адаптований переклад) – медичний центр «АЙЛАЗ»
Інші публікації цього автора
Боуї Естер М. – доктор медичних наук
Інші публікації цього автора
04.03.2025 11:00

Показання до МРТ у пацієнтів з увеїтом Бехчета

Показання до МРТ у пацієнтів з увеїтом Бехчета

Джерело: https://www.practiceupdate.com/content/indications-for-mri-in-patients-with-behcet-uveitis/172986/62

Замітка

  • У цьому ретроспективному дослідженні вивчався ризик ураження центральної нервової системи при увеїті Бехчета. Зокрема, було виявлено сильний зв’язок між очним Бехчетом і нейро-Бехчетом.
  • Лікарі мають розглянути доцільність проведення МРТ у пацієнтів з увеїтом Бехчета.

Samuel Asanad, MD

Це дослідження було ретроспективним оглядом даних когорти пацієнтів, які проходили лікування увеїту Бехчета в Массачусетському інституті очних досліджень і хірургії з березня 2005 по березень 2023 року. Метою дослідження було визначити зв’язок між увеїтом Бехчета та хворобою нейро-Бехчета (НБХ). Вони оцінювали офтальмологічні дані, що були пов’язані з НБХ, діагностованою за допомогою МРТ. Усього в дослідження було включено 108 пацієнтів з діагнозом увеїту Бехчета. Більшість пацієнтів (46,3%) мали панувеїт, тоді як задній увеїт (34,5%) був другим найпоширенішим діагнозом. Оцінювалися офтальмологічні дані, що були пов’язані з НБХ, діагностованою за допомогою МРТ. Серед пацієнтів, які отримали результати МРТ, у 24,1% було діагностовано НБХ. Неврологічні симптоми та витікання диска зорового нерва при флюоресцентній ангіографії підвищували ймовірність діагнозу НБХ. Локалізація увеїту не збільшувала ймовірність діагнозу НБХ. Головний біль і краніальна нейропатія були найпоширенішими неврологічними симптомами НБХ.

Увеїт Бехчета та НБХ пов’язані зі значною захворюваністю. Це дослідження підкреслює важливість включення флюоресцентної ангіографії в обстеження пацієнтів з хворобою Бехчета. Наявність запалення диску зорового нерва та неврологічних симптомів, включаючи головний біль, має спонукати до розгляду питання про проведення МРТ-скринінгу на наявність НБХ.

Передумова

Хвороба Бехчета – це системний васкуліт, що може вражати очі та центральну нервову систему. Справжня поширеність неврологічного ураження точно не відома, але може бути пов’язана з ураженням очей. Це дослідження вивчає зв’язок між увеїтом Бехчета та хворобою нейро-Бехчета.

Методи

Ретроспективний одноцентровий аналіз був проведений для послідовних пацієнтів з увеїтом Бехчета в Массачусетському інституті очних досліджень і хірургії. Реєстрували характеристики увеїту, неврологічні симптоми, результати флюоресцентної ангіографії очного дна та МРТ.

Результати

Наша вибірка включала 108 пацієнтів з увеїтом Бехчета та у 26 (24,1%) з них було виявлено неврологічне ураження, пов’язане з хворобою Бехчета. Диск зорового нерва на ангіографії очного дна та неврологічні симптоми були пов’язані з підвищеним ризиком неврологічного ураження. Три випадки (11,5%) були непаренхіматозними, тоді як 23 (88,5%) були паренхіматозними з ураженням кори, підкіркової білої речовини, таламуса, базальних гангліїв і стовбура мозку.

Висновки

Існує високий рівень коморбідності між очними та неврологічними ураженнями при хворобі Бехчета. Пацієнтам з хворобою Бехчета рекомендується ретельна оцінка неврологічних симптомів і базова флюоресцентна ангіографія очного дна. МРТ має високу діагностичну цінність і повинно проводитися, якщо є занепокоєння щодо поступального або вже наявного неврологічного ураження.

Коментарі

Завантаження...

 
 
Офтальмологічні події
 
Facebook