Показники тяжкості симптомів сухого ока та достовірності периметрії

02.07.2022 17:00

Показники тяжкості симптомів сухого ока та достовірності периметрії. Photo: © 2013 Florin Avramescu

Показники тяжкості симптомів сухого ока та достовірності периметрії. Photo: © 2013 Florin Avramescu

Ключовий момент

Автори цього дослідження вивчали вплив хвороби сухого ока на різні показники поля зору (VF) і чи сприяла сухість ока низькій достовірності тестування у 494 пацієнтів. Загалом, показники надійності VF (хибнопозитивні та хибнонегативні  результати, та більшість показників відстеження погляду) не були пов’язані з тяжкістю симптомів сухого ока. Однак частота невдалого відстеження погляду (TFF) значно зростала у пацієнтів зі збільшенням вираженості симптомів сухого ока. Крім того, TFF був вище на лівому оці, що було перевірено другим у всіх учасників. Застосування ліків проти глаукоми не впливало на суб’єктивні симптоми сухого ока в цій когорті.

Хоча симптоми сухого ока можуть не мати особливого впливу на показники VF, лікарям слід враховувати ці результати при інтерпретації TFF під час тестування VF у пацієнтів із захворюванням сухого ока.

–  Zachary Bergman, MD, MPH

Короткий огляд

Частота невдалого відстеження погляду (TFF) збільшується з інтенсивністю симптомів сухого ока та на лівому оці.

Мета

Симптоми сухого ока зазвичай зустрічаються у пацієнтів з глаукомою та можуть посилюватися при застосуванні місцевих ліків проти глаукоми. Хвороба сухого ока може вплинути на достовірність периметрії (VF) і на точну інтерпретацію результатів.

Пацієнти та методи

Пацієнти Veterans Administration Medical Center San Diego заповнили анкету з 5 пунктів перед тестуванням VF в період з грудня 2018 року по лютий 2019 року. Показники достовірності VF були записані для кожного пацієнта. Стандартні показники достовірності включали втрату фіксації, хибнопозитивні та хибнонегативні результати. Показники відстеження погляду (GT) включали відсоток стимулів із відхиленням погляду від 1 до 2 градусів, 3 і 5 градусів, 6 градусів або більше, а також відсоток стимулів із невдалим відстеженням погляду (TFF). Також було зафіксовано використання ліків проти глаукоми та штучних сліз.

Результати

Загалом 494 пацієнти заповнили опитувальник з 5-ти пунктів (Dry Eye Questionnaire) та тестування VF. Не було жодного зв’язку між тяжкістю симптомів сухого ока й стандартними показниками достовірності або більшістю показників GT. Однак TFF збільшувався у міру збільшення тяжкості симптомів сухого ока (P=0,015). TFF також був більшим на лівому оці, що було перевірено другим (P=0,012); жодні інші показники достовірності не були пов’язані з латеральністю. Пацієнти частіше використовували штучну сльозу з більш вираженими симптомами сухого ока (P<0,001), але не було жодного зв’язку між тяжкістю симптомів і застосуванням ліків проти глаукоми.

Обговорення

Тяжкість симптомів сухого ока може вплинути на припустимий діапазон або поріг TFF при використанні показників GT для визначення достовірності VF. Аналогічно, прийнятний діапазон або поріг для TFF може відрізнятися для різних очей.

Коментарі

Завантаження...

 
 
Офтальмологічні події
 
Facebook