Практика та думки лікарів щодо лікування очної розацеа

Автор: Калашнікова Ольга (адаптований переклад) – врач-офтальмолог центра «АЙЛАЗ»
Інші публікації цього автора
27.01.2023 10:00

Практика та думки лікарів щодо лікування очної розацеа

Практика та думки лікарів щодо лікування очної розацеа

На замітку

У цьому дослідженні було проведено оцінку поширених практик та уявлень лікарів щодо лікування пацієнтів з очною розацеа. Попри відсутність консенсусу щодо лікування очної розацеа, опитування серед лікуючих лікарів (переважно спеціалістів з рогівки) показало, що переважна більшість лікарів призначали пероральний доксициклін, однак дозування та тривалість лікування варіювали від 100 мг до 200 мг і від 1 до 6 місяців, відповідно, найчастіше від 1 до 3 місяців. Клініцисти відрізнялися у своєму розумінні механізму дії доксицикліну (протизапальний та антимікробний). Для визначення оптимального протоколу лікування очної розацеа необхідні подальші рандомізовані контрольовані дослідження.

 Кетлін Ф. Фріман, доктор медичних наук, ФАО

Мета

Лікування очної розацеа ускладнюється обмеженою кількістю доказових рекомендацій і відсутністю з’ясованих механізмів його ефективності.

Методи

Ми провели онлайн-опитування клініцистів, які регулярно лікують очну розацеа, з метою з’ясування їхньої думки щодо алгоритмів і розуміння основного механізму дії лікування. Використовували описову статистику та однофакторні порівняння.

Результати

Сто тридцять два учасники пройшли онлайн-опитування. Зі 132 респондентів 74% були фахівцями з лікування рогівки. Більшість респондентів (85%) віддали перевагу системним тетрациклінам перед макролідами. Спеціальна підготовка лікарів не мала суттєвого впливу на вибір між тетрациклінами та макролідами для лікування очної розацеа. Серед лікарів, які призначали тетрациклін, не було консенсусу щодо початкової дози та тривалості лікування. Більшість лікарів, які призначали макроліди (88%), розпочинали 3-тижневий курс по 1 г азитроміцину щотижня. Довгострокова стратегія ведення пацієнтів, які реагували на лікування, була різною: 46% надали перевагу половині початкової дози, 29% припинили фармакотерапію, а 16% – хронічно імпульсно дозовані. Більшість лікарів, які призначають тетрацикліни (90%) і макроліди (73%), вважають, що основним механізмом дії обраних ними препаратів для лікування очної розацеа є протизапальний. Однак не було досягнуто консенсусу у визначенні доз обох класів препаратів. Крім того, існує розбіжність між бажаним механізмом дії та вибором початкових доз як для тетрацикліну, так і для макролідів при лікуванні очної розацеа.

Висновки

Серед клініцистів, які зазвичай лікують очну розацеа, існує значна розбіжність щодо того, яка доза тетрацикліну є найкращою для початкового системного лікування цього захворювання. Крім того, відсутнє консенсусне розуміння механізму дії цього препарату.

Коментарі

Завантаження...

 
 
Офтальмологічні події
 
Facebook