Прогресування глаукоми після видалення кришталика при первинній закритокутовій глаукомі
Другие публикации этого автора
Sung K.R.
Другие публикации этого автора
Shin J.W.
Другие публикации этого автора
Прогресування глаукоми після видалення кришталика при первинній закритокутовій глаукомі
Journal of Glaucoma / Glaucoma Progression After ЕКns Extraction in Primary AngЕК-closure Glaucoma According to Angle-closure Mechanism
J. Glaucoma 2022 Apr 01;31(4)261-267
Джерело: https://www.practiceupdate.com/C/135395/56?elsca1=emc_enews_topic-aЕКrt
Повідомлення
У цьому ретроспективному обсерваційному когортному дослідженні оцінювався вплив екстракції кришталика (ЕК) на прогресування глаукоми у пацієнтів із первинною хворобою закритого кута (ПЗКХ) залежно від механізму захворювання. У всіх пацієнтів, які перенесли ЕК, спостерігалося зниження ВОТ незалежно від механізму ПЗКХ. Пацієнти зі збільшеним vault кришталика мали найбільш значне зниження ВОТ. У пацієнтів із зіничною блокадою (ЗБ) найбільш імовірно спостерігалося прогресування глаукоми після ЕК. Пацієнти з пласкою райдужною оболонкою мали захисний ефект від прогресування глаукоми у порівнянні з ЗБ (OR, 0,346; P = 0,022).
ЕК для лікування ПЗКХ, ймовірно, покаже поліпшення ВОТ незалежно від підтипу ПЗКХ, хоча медичні працівники повинні знати про відносний ризик прогресування глаукоми, що залежить від механізму захворювання та анатомії очей пацієнтів.
– Захарі Бергман, доктор медичних наук, MPH
Прогноз
Довгостроковий прогноз первинного закриття кута оцінювався після екстракції кришталика (ЕК) за різними механізмами закриття кута (ЗК). Пацієнти з блокадою зіниць (ПЗ) мали вищу ймовірність прогресування глаукоми, ніж пацієнти з пласкою конфігурацією райдужки (ПКР).
Мета
Мета полягала в дослідженні та порівнянні клінічних характеристик і довгострокового прогнозу первинної хвороби закриття кута (ПЗКХ) після ЕК за різними механізмами ЗК.
Методи
У це ретроспективне обсерваційне когортне дослідження було включено 118 очей з ПЗКХ, що перенесли ЕК (середнє спостереження; 6,0±3,5 років після операції). Очі ПЗКХ були розділені на три підгрупи відповідно до їх домінівного механізму ЗК, визначених за допомогою когерентної томографії переднього сегмента, отриманої до ЕК; а саме: ЗБ, ПКР і збільшений vault кришталика (ЗVК). Післяопераційне прогресування глаукоми визначали за функціональними (поле зору) або структурними (фотографії диска зорового нерва або когерентна томографія з визначенням товщини шару нервового волокна сітківки ока) критеріями. Для визначення чинників ризику, пов’язаних з прогресуванням глаукоми, були проведені однофакторний і багатоваріантний логістичний регресійний аналізи.
Результати
Досліджено відповідно 52, 51 і 15 очей зі ЗБ, ПКР та з ЗVК. У всіх очах було виявлено значне зниження внутрішньоочного тиску, з більшим зниженням у групі ЗVК, ніж у групі ЗБ після ЕК (27,0% проти 12,5%, P=0,018). Низька базова товщина шару нервового волокна сітківки [відношення шансів (OR): 0,966, P=0,004] і тонка центральна товщина рогівки (OR: 0,985, P=0,021), а також група ЗБ (OR: 2,891, P=0,022, щодо групи з ПКР) були значно пов’язані з прогресуванням глаукоматозного синдрому після ЕК.
Висновки
В очах з ПЗКХ прогресування глаукоми спостерігалося після ЕК, незважаючи на зниження внутрішньоочного тиску. Ймовірність прогресування була найвищою в очах з блокадою зіниць. Рекомендується ретельний моніторинг глаукоми у цих пацієнтів.
Коментарі
Завантаження...