Результати мікроімпульсної транссклеральної лазерної терапії у пацієнтів з попереднім антиглаукомним шунтуванням

Автори: Кірєєв Володимир Вікторович (адаптований переклад) – лікар вищої категорії, кандидат медичних наук, викладач кафедри офтальмології Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця, фахівець медичного центру «АЙЛАЗ», досвід роботи – понад 25 років
Інші публікації цього автора
Ortiz Joseph M. – MD





Інші публікації цього автора
05.09.2024 14:55

Результати мікроімпульсної транссклеральної лазерної терапії у пацієнтів з попереднім антиглаукомним шунтуванням

Результати мікроімпульсної транссклеральної лазерної терапії у пацієнтів з попереднім антиглаукомним шунтуванням

Джерело: Graefe's Archive for Clinical and Experimental Ophthalmology. Опубліковано в Eye Care.

Повідомлення

У цьому дослідженні оцінювали ефект зниження внутрішньоочного тиску (ВОТ) після мікроімпульсної транссклеральної лазерної терапії (MP-TLT) у пацієнтів, яким була виконана шунтувальна операція та не вдалося нормалізувати ВОТ. Після MP-TLT ВОТ був значно нижчим у всіх контрольних точках порівняно з базовими вимірами, із середнім зниженням ВОТ у діапазоні від 23,4% до 35,5% (P < 0,01). Середній ВОТ на 36-му місяці становив 11,75 ± 4,17 мм рт. ст., кількість вживаних антиглаукомних ліків зменшилася. Випадків стійкої гіпотонії або тривалого запалення не відзначено. Значне зниження гостроти зору принаймні на дві лінії спостерігалося після операції у 30,30% і 76,78% пацієнтів через 1 і 2 роки відповідно.

MP-TLT може бути безпечним та ефективним методом лікування для зниження ВОТ у пацієнтів з неконтрольованою глаукомою після попередньої імплантації трубчатого дренажу.

– Захарі Бергман, MD, MPH

Nassiri та інші провели дослідження результатів мікроімпульсної транссклеральної лазерної терапії (MP-TLT) на 84 очах (84 пацієнти) з розвиненою глаукомою, у яких раніше була невдала шунтувальна операція з імплантацією камерної трубки. Перед операцією поля зору були порушені (середнє відхилення [MD], –16,25 дБ), а вихідний середній внутрішньоочний тиск (ВОТ) становив 19,95 мм рт.ст. з середньою кількістю ліків 3,39. Жоден із пацієнтів не отримував пероральний засіб для зниження ВОТ ні до, ні після операції. Після MP-TLT середнє ВОТ значно знизилося на 23,4% до 35,5% (P < 0,01). Не було випадків стійкої гіпотонії, мілкої передньої камери, тривалого переднього увеїту, стійкого набряку макули, фтизису ока або симпатичної офтальмії. Через 36 місяців діаграми Каплана-Майєра показали, що кумулятивна ймовірність успіху лікування на основі критерію 1 (ВОТ, 6-18 мм рт. ст.; зниження ВОТ від вихідного рівня, ≥20%) становила 44% проти 39% на основі критеріїв 2 (ВОТ, 6 мм рт. ст. – 15 мм рт. ст.; зниження ВОТ від вихідного рівня, ≥20%). Крім того, середня кількість препаратів, що знижують ВОТ, значно знизилася до 2,63.

Основним ускладненням процедури MP-TLT було статистично значуще зниження гостроти зору. «Було 20 (30,30%) і 43 (76,78%) пацієнтів, які мали принаймні дворядкове зниження гостроти зору через 1 і 2 роки відповідно». Двофакторний аналіз показав, що це було пов’язано з гіршою базовою гостротою зору (приблизно одна лінія) та гіршим початковим MD (–18,98 дБ проти –15,44 дБ; P > 0,05 для всіх). Автори припустили, що погіршення зору сталося через глаукому, «а не викликане процедурою».

Nassiri та інші показали, що MP-TLT ефективний у зниженні ВОТ; однак я б зарезервував це лікування для очей, що мають MD −15,44 дБ або гірше чи гостроту зору ≥0,82 logMAR (еквівалент Снеллена, 20/120). Це уникне необхідності пояснювати пацієнтам переваги нижчого післяопераційного ВОТ, навіть якщо їхній післяопераційний зір гірший.

Мета

Оцінити результати мікроімпульсної транссклеральної лазерної терапії (MP-TLT) у пацієнтів, яким була виконана шунтувальна операція з імплантацією камерної трубки та не вдалося нормалізувати ВОТ.

Методи

У цю одноцентрову ретроспективну інтервенційну серію випадків були включені очі, що пройшли процедуру MP-TLT і була виконана невдала шунтувальна операція з імплантацією камерної трубки Використовували лазерну систему Cyclo Glaucoma Laser System (IRIDEX Corporation, Mountain View, CA, USA) із зондом MicroPulse P3 (версія 1). Контрольні післяопераційні візити були проведені на 1 день після операції та через: 1 тиждень 1 та через 1, 3, 6, 12, 18, 24, 30 і 36 місяців після MP-TLT.

Результати

Загалом у дослідження було включено 84 ока (84 пацієнти) із середнім віком 65,8 ± 15,2 року та з пізньою стадією глаукоми (середнє відхилення від вихідного рівня -16,25 ± 6,80 дБ і найкраща скоригована гострота зору 0,82 ± 0,83 logMar). Початкове середнє ВОТ становило 19,95 ± 5,6 мм рт. ст. із середньою кількістю ліків 3,39 ± 1,02. Були статистично значущі відмінності ВОТ між початковим рівнем і всіма наступними візитами (p <0,01 для всіх). Середній відсоток зниження ВОТ між вихідним рівнем і контрольними візитами становив від 23,4% до 35,5% (p <0,01). Спостерігалося значне зниження гостроти зору (≥ 2 лінії) через 1 рік (30,3%) і 2 роки (76,78%). Спостерігалося статистично значуще зниження кількості препаратів для лікування глаукоми між початковим і всіма контрольними візитами пізніше 1 тижня після операції (p <0,05 для всіх). Жодних серйозних ускладнень, включаючи стійку гіпотонію та пов’язані з нею ускладнення, не спостерігалося. Під час останнього контрольного візиту лише 24 (28%) очей із 84 залишилися в дослідженні.

Висновок

MP-TLT є ефективним засобом для зниження внутрішньоочного тиску та зменшення кількості ліків у пацієнтів із прогресивною глаукомою та попереднім шунтуванням шляхом імплантації внутрішньоочної трубки.

Коментарі

Завантаження...

 
 
Офтальмологічні події
 
Facebook