Результативність досліджень у молодих пацієнтів з транзиторною втратою монокулярного зору

Автори: Bass Sherry J. – OD, FAAO, FCOVD
Інші публікації цього автора
Коценко (Мельничук) Анастасія Сергіївна (адаптований переклад) – лікарка-офтальмолог, лікарка діагностичного відділення медичного центру «АЙЛАЗ»
Інші публікації цього автора
03.11.2023 10:00

Результативність досліджень у молодих пацієнтів з транзиторною втратою монокулярного зору

Результативність досліджень у молодих пацієнтів з транзиторною втратою монокулярного зору

Джерело: https://www.practiceupdate.com/c/156788/1/5/

Повідомлення на замітку

  • У популяції осіб віком від 17 до 44 років з транзиторною монокулярною втратою зору (ТМВЗ; часто описується як завіса або пелена, що опускається або підіймається перед очима й триває від кількох секунд до кількох хвилин), 3 з 20 осіб (15%), які пройшли кардіологічне тестування та нейровізуалізацію, мали результати, що вказували на емболічну етіологію їхніх симптомів і потребували лікування.
  • Автори роблять висновок, що ретинальна мігрень є діагнозом виключення та що навіть молоді пацієнти з ТМВЗ мають пройти медичне обстеження для виявлення виліковних причин своїх симптомів.

Відомо, що транзиторна монокулярна втрата зору, або ТМВЗ, виникає при неперфузії офтальмологічної артерії або центральної артерії сітківки та її гілок, що призводить до тимчасової ішемії сітківки. Коли це відбувається у літніх людей, часто підозрюють емболічну обструкцію, що спонукає до широкого обстеження для виключення артеріальних і серцево-судинних захворювань. Однак симптоми ТМВЗ у пацієнтів віком до 45 років не були досліджені так само ретельно, як у старших людей. Деякі попередні дослідження виявили дуже низьку частоту патологічних знахідок серед цих пацієнтів. У молодших пацієнтів симптоми ТМВЗ часто пов’язують з мігренню ока або сітківки та не проводять додаткове обстеження.

У цьому проспективному дослідженні 20 послідовних пацієнтів віком від 17 до 45 років, які мали симптоми ТМВЗ, не пов’язані з будь-якою специфічною патологією очей, пройшли нейроофтальмологічне обстеження.

Пацієнти були направлені на подальше обстеження для виключення тромбоемболії. Дослідження включали КТ-ангіографію голови та шиї, МРТ з гадолінієм та МР-ангіографію головного мозку та орбіт. Крім того, були проведені кардіологічні дослідження, включаючи черезстравохідну ехокардіографію та 2-тижневе холтерівське моніторування. Слід зазначити, що 10 пацієнтам були виконані всі дослідження, тоді як іншим 10 пацієнтам були виконані деякі з них.

З 20 пацієнтів у 3 пацієнтів (15%) були виявлені аномалії, що вказували на можливу емболічну етіологію симптомів ТМВЗ. Отже, 2 з цих 3 пацієнтів почали терапію аспірином для запобігання інсульту, за призначенням їх кардіолога або невролога. Ще одним важливим висновком цього дослідження є те, що 25% пацієнтів скаржилися на головний біль, пов’язаний з симптомами ТМВЗ.

Автори дійшли висновку, що ретинальна або очна мігрень у молодих пацієнтів повинна бути діагнозом виключення та що деякі пацієнти можуть потребувати додаткових досліджень для виключення більш зловісної етіології симптомів ТМВЗ.

Анотація

Передумова

Не зрозуміло, чи потребує транзиторна монокулярна втрата зору (ТМВЗ) такої ж ретельної системної оцінки потенційних емболічних джерел у молодих людей, як і у людей старшого віку. Метою цього дослідження було оцінити результативність досліджень у пацієнтів віком до 45 років з ТМВЗ.

Проєкт

Проспективне когортне дослідження.

Методи

У дослідження були включені молоді пацієнти з ТМВЗ, які звернулися в університетську нейроофтальмологічну клініку. Усіх включених пацієнтів скеровували на нейровізуалізацію (КТ або МРТ-ангіографію всього сонного дерева та МРТ головного мозку) та кардіологічні дослідження (черезстравохідна ехокардіограма й 2-тижневе холтерівське моніторування).

Результати

У дослідження було включено двадцять учасників з ТМВЗ. Середній вік становив 33,1 ± 8,2 року, 16/20 з них були жінками. Найпоширенішою знахідкою в анамнезі була мігрень, у 5 з 20 випадків (25%), і 25% пацієнтів мали головний біль під час втрати зору. З 17 учасників, які пройшли нейровізуалізацію, 1 мав фіброзно-м’язову дисплазію – цей пацієнт також відчував головний біль під час втрати зору. Двоє з 13 пацієнтів, які пройшли ехокардіографію, мали відкрите овальне вікно. Загалом, 3 з 20 учасників (15%) мали аномальні результати, пов’язані з TМВЗ. Лікування аспірином було розпочато у 2 з 3 пацієнтів після досліджень.

Висновок

У нашій когорті молодих пацієнтів з ТМВЗ 15% пацієнтів мали відхилення від норми при подальших обстеженнях. Ми рекомендуємо скеровувати молодих пацієнтів з TMВЗ на нейровізуалізацію та кардіологічне обстеження, щоб можна було розпочати відповідне лікування для запобігання майбутнім ускладненням. Головні болі під час втрати зору не завжди можуть вказувати на доброякісну причину, а мігрень сітківки повинна бути діагнозом виключення.

Коментарі

Завантаження...

 
 
Офтальмологічні події
 
Facebook