Роль трабекулектомії в епоху малоінвазивної хірургії глаукоми

Автор: Ortiz Joseph M. – MD

Інші публікації цього автора
27.07.2022 10:00

Роль трабекулектомії в епоху малоінвазивної хірургії глаукоми

Роль трабекулектомії в епоху малоінвазивної хірургії глаукоми

Основна думка

У цій статті йде мова про роль трабекулектомії в епоху широкого використання малоінвазивної хірургії глаукоми (MIGS). Хоча первинна трабекулектомія може бути ефективною для зниження внутрішньоочного тиску (ВОТ) і зменшення залежності від лікарських засобів, автори зазначають, що процедура може бути невдалою у поєднанні з операцією з приводу катаракти, враховуючи прозапальний післяопераційний стан. Крім того, вони прийшли до висновку, що операція з приводу катаракти за допомогою MIGS може принести користь пацієнтам з глаукомою тяжкого ступеня, знижуючи ВОТ і слугуючи проміжним етапом до первинної трабекулектомії після досягнення спокійного післяопераційного стану.

Первинна трабекулектомія залишається потужним хірургічним інструментом для зниження ВОТ і хірурги можуть використовувати малоінвазивну хірургію глаукоми як тимчасовий захід для ефективного та довготривалого контролю ВОТ у пацієнтів з глаукомою.

–  Zachary Bergman, MD, MPH

 

Хоча трабекулектомія є золотим стандартом для зниження внутрішньоочного тиску (ВОТ), дослідження Tube Versus Trabeculectomy показало, що через 3 роки після операції пацієнти, які перенесли трабекулектомію з використанням мітоміцину-С (trab-MMC), мали нижчий ВОТ (12,6) і приймали менше ліків (1,2) у порівнянні з групою, яка була прооперована з використанням трубчастих шунтувальних пристроїв (ВОТ, 14,0; 2,1 ліки). Недоліком було те, що у групі trab-MMC рівень неефективності лікування (стійка гіпотонія, неадекватне зниження ВОТ, повторна операція або втрата світловідчуття) був 46,9%, на відміну від частоти 29,8% у групі з використанням трубчастих шунтувальних пристроїв.

Були розроблені апарати для малоінвазивної хірургії глаукоми (MIGS), щоб знизити ВОТ і зменшити ризик невдалого лікування. Огляд авторів щодо їх поточного використання є чудовим прикладом щодо того, як найкраще лікувати відкритокутову глаукому за допомогою відповідного пристрою.

Основні моменти у статті полягають у тому, що пацієнтам, які мають глаукому легкого та середнього ступеня тяжкості й цільовий ВОТ 15-17 мм рт.ст. на одному препараті, післяопераційний стан без використання ліків найкраще досягти за допомогою iStent (Glaukos Corporation, San Clemente, Каліфорнія, США), KDB [Kahook Dual Blade]/Trabectome або ABiC [ab-interno canaloplasty]. Для пацієнтів, які використовують два або більше препаратів, кращих результатів можна частіше досягти за допомогою мікростента KDB/Trabectome або Hydrus (Ivantis, Inc, Irvine, California, USA).

Стент Xen45 виявився досить ефективним у пацієнтів з рефрактерною глаукомою. «Повторна операція з приводу неадекватного контролю ВОТ становила 15% для обох груп, при цьому гіпотонія становила 25% і 8,7% невдач у групах trab і XEN45 відповідно». На жаль, при використанні стента Xen45 необхідно також добре володіти технікою підшиття клаптя, оскільки «можливість відстрочення операції з використанням підходу ab interno XEN45 має бути збалансована з підшиттям клаптя в діапазоні від 16% до 45%».

Я погоджуюся з твердженням авторів, що MIGS, по суті, є «проміжною» процедурою, при якій «ефект зниження ВОТ від MIGS може мінімізувати втрату зору протягом проміжку часу, коли хірург очікує, що trab-MMC стане добре переносним». Що ще важливіше, який би хірургічний підхід не планував використовувати лікар, хірург повинен знати, як боротися з невдачами після хірургічних втручань.

Короткий огляд

Мета огляду

У цій доповіді обговорюються останні результати хірургічного лікування глаукоми, зосередженого на трабекулектомії та мінімально інвазивній хірургії глаукоми. Ми обговорюємо роль цих процедур у поєднанні з факоемульсифікацією.

Останні результати

Узагальнено нові результати дослідження Primary Trab Vs Tube, висновки щодо Hydrus, Xen 45, Kahook dual blade, Ab-interno Canaloplasty та пряме дослідження MIGS.

Висновок

Пацієнти з глаукомою отримують найкращі результати від поєднання хірургії з приводу катаракти та MIGS, що можуть бути якнайкраще підібрані з розрахунку важкості захворювання й приймання ліків. Деякі MIGS у поєднанні з факоемульсифікацією при важкій і рефрактерній глаукомі можуть потенційно затримати розвиток глаукоми, хоча трабекулектомія у поєднанні з мітоміцином С (ММС) досі залишається найкращим варіантом для певної групи пацієнтів.

Коментарі

Завантаження...

 
 
Офтальмологічні події
 
Facebook