Точність показань еквівалентної кератометрії Pentacam при розрахунку потужності ІОЛ у пацієнтів з нерегулярним астигматизмом

Автор: Калашнікова Ольга (адаптований переклад) – врач-офтальмолог центра «АЙЛАЗ»
Інші публікації цього автора
08.02.2023 10:00

Точність показань еквівалентної кератометрії Pentacam при розрахунку потужності ІОЛ у пацієнтів з нерегулярним астигматизмом

Точність показань еквівалентної кератометрії Pentacam при розрахунку потужності ІОЛ у пацієнтів з нерегулярним астигматизмом

Джерело: https://www.practiceupdate.com/c/145615/2/5/

Основна думка

У цьому дослідженні автори вивчали використання еквівалентних показників кератометрії (ЕКР) за допомогою камери Pentacam Scheimpflug для прогнозування рефракційних результатів після хірургічного втручання з приводу катаракти у пацієнтів з нерегулярним астигматизмом. В цілому, використання розрахунків EKR призвело до середньої прогнозованої помилки (ПП) -0,20 ± 1,66 дптр при використанні формули SRK/T і -0,06 ± 2,48 дптр при використанні формули Barrett Universal II, що аналогічно добре показало себе при використанні розрахунків IOLMaster. Більша осьова довжина, більша глибина передньої камери та менша сила інтраокулярної лінзи були пов’язані з більшою ПП. Слід зазначити, що прилад IOLMaster міг забезпечити точні показники кератометрії тільки у 74,1% пацієнтів.

Використання кератометрії Scheimpflug EKR може дати результати рефракції після операції з видалення катаракти, які можна порівняти з результатами традиційної оптичної біометрії, особливо у пацієнтів з високим ступенем нерегулярного астигматизму, що перешкоджає проведенню точної біометричної кератометрії.

Мета

Точний розрахунок інтраокулярної лінзи (ІОЛ) у пацієнтів з нерегулярним астигматизмом є складним завданням. У цьому дослідженні оцінювали точність використання центральних 2-мм еквівалентних кератометричних показників (ЕКП) за Шеймпфлюгом для підбору ІОЛ при астигматизмі з порушенням акомодації.

Методи

Це ретроспективне дослідження включало суб’єктів (31 око з 30 пацієнтів), які перенесли операцію з приводу катаракти та розрахунок ІОЛ з використанням методів 2-мм центральної еквівалентної кератометрії. Порівнювали помилки прогнозування (ПП) та абсолютні результати ПП (АП) з використанням формул SRK/T і Barrett Universal II для даних кератометрії, отриманих за допомогою приладів IOLMaster 500 та Pentacam (anterior corneal sim k).

Результати

Операція з видалення катаракти та розрахунок ІОЛ з використанням 2-мм центральної ЕКР призвели до покращення гостроти зору (без корекції: з 1,13 ± 0,38 до 0,65 ± 0,46 logMar, p < 0,01; з найкращою корекцією: з 0,45 ± 0,24 до 0,26 ± 0,20 logMar, p < 0,01) після хірургічного втручання. Відсоток пацієнтів з найкраще скоригованою гостротою зору 6/6 становив 22%, < 6/9 - 58% та < 6/12 - 71%. Як для формули SRK/T, так і для формули Barrett, ПП була подібною до результатів, отриманих за допомогою IOLMaster (> 0,14), але нижчою, ніж при використанні переднього рогівкового симулятора (p < 0,02). IOLMaster забезпечив отримання кератометричних показань тільки у 23/31 (74,1%) випадках.

Висновки

Використання центральної 2-мм ЕКР Scheimpflug для розрахунку ІОЛ при нерегулярному астигматизмі виявилося корисним з точки зору покращення гостроти зору. Воно мало порівнянну ефективність прогнозування рефракції з IOLMaster 500 і кращу, ніж передня модель рогівки Sim K. Метод 2-мм ЕКР може бути використаний, коли IOLMaster не може забезпечити надійне зчитування в аномальних рогівках.

Коментарі

Завантаження...

 
 
Офтальмологічні події
 
Facebook