Відновлення зору у пацієнтів з відкритою черепно-мозковою травмою та початковою відсутністю світловідчуття

15.10.2024 10:00

Відновлення зору у пацієнтів з відкритою черепно-мозковою травмою та початковою відсутністю світловідчуття

Відновлення зору у пацієнтів з відкритою черепно-мозковою травмою та початковою відсутністю світловідчуття

Джерело: Ophthalmol Retina. 2024 Jul;8(7):617-623. Epub 2024 Apr 16. PMID: 38636901 DOI: 10.1016/j.oret.2024.04.010 

Повідомлення на замітку

У цьому ретроспективному дослідженні вивчалися клінічні особливості, пов’язані з відновленням зору після лікування відкритих травм очного дна в очах з відсутністю світловідчуття. Зокрема, очі з дезорганізацією внутрішньоочного вмісту на В-скані негативно корелювали з відновленням зору. Відновлення зору в інших очах не показало послідовного прогностичного предикторного чинника.

Ці результати свідчать про те, що первинне відновлення зору після відкритої травми очного яблука має бути виконане для всіх очей, які не сприймають світло.

Мета

Визначити клінічні характеристики травмованих очей, пов’язані з відновленням зору у пацієнтів з відкритими травмами черепа та з відсутністю світлосприйняття.

Проєкт

Ретроспективний аналіз історій хвороб.

Субєкти

Всі пацієнти, які звернулися до Массачусетської клініки ока та вуха з відкритими травмами й відсутністю світлосприйняття з січня 1999 року по березень 2022 року.

Методи

Ручне збирання даних для збору демографічних характеристик пацієнтів, передопераційних, інтраопераційних та післяопераційних характеристик травм відкритих ділянок, рваної рани чи розриву, історії внутрішньоочної хірургії, часу від травми до відновлення, часу проведення вітректомії, ленсектомії, дренування судинної оболонки та закапування силіконової оливи, гостроти зору (ГЗ) під час останнього спостереження, а також подальших ультразвукових даних В-сканування, що свідчать про відшарування сітківки, кровотечу в судинній оболонці, склоподібному тілі та дезорганізованому вмісті внутрішньоочного простору. У дослідження включали пацієнтів з тривалістю спостереження >1 тижня та задокументованою ВМД під час останнього спостереження. Критерієм виключення був вік <10 років. Було проведено багатовимірний регресійний аналіз.

Основні показники результату

Відновлення гостроти зору, визначене як сприйняття світла чи краще у пацієнтів з відкритими травмами та початковим відстутнім світлосприйняттям.

Результати

У дослідження було включено сто сорок сім очей з відстутнім світлосприйняттям після відкритої травми. Двадцять п’ять (17%) очей відновили зір під час останнього спостереження. Більшість пацієнтів відновили світлосприйняття (n = 15, 60%), потім 20/500 або краще (n = 5, 20%), рухи рук (n = 3, 12%) і рахунок пальців (n = 2, 8%). Більшість травм були в зоні III (n = 102, 69%) і супроводжувалися розривом (n = 127, 86%). Середній час від відкритої травми до хірургічного лікування становив 0,85 ± 1,7 дня. В-сканування було отримано у 104 (71%) випадках. На 9 очах (6%) з відсутнім світлосприйняттям на момент вітректомії була виконана вітректомія Pars plana. Дезорганізований внутрішньоочний вміст на В-скані (непарне відношення 0,170; 95% довірчий інтервал 0,042-0,681; P = 0,012) був єдиною клінічною змінною, яка достовірно асоціювалася з відновленням зору, що відповідало відсутності покращення зору.

Висновки

Відновлення зору при відкритій травмі з відсутнім світлосприйняттям на момент презентації не можна передбачити на основі наявних клінічних ознак. Виявлення при В-скануванні дезорганізованого внутрішньоочного вмісту після первинної обробки відкритої травми було єдиним чинником, що негативно асоціювався з відновленням зору в цій групі пацієнтів. Таким чином, всі очі, які мають відкриту травму та відсутнє світлосприйняття, мають пройти первинну обробку в надії на подальше відновлення зору.

Коментарі

Завантаження...

 
 
Офтальмологічні події
 
Facebook