Вік і стать впливають на ризик відшарування сітківки після операції з видалення катаракти

Автор: Баланюк Олександра Олегівна (адаптований переклад) – медичний центр «АЙЛАЗ»
Другие публикации этого автора
06.03.2023 10:00

Вік і стать впливають на ризик відшарування сітківки після операції з видалення катаракти

Вік і стать впливають на ризик відшарування сітківки після операції з видалення катаракти

Чинники ризику регматогенного відшарування сітківки після операції з видалення катаракти включають молодий вік, білу расу, чоловічу стать і наявність периферичної вітреохоріретинальної дегенерації «решітки», згідно з плакатом, представленим на зустрічі Американської академії офтальмології.

Використовуючи Реєстр IRIS, доктор медичних наук Майкл Дж. Морано та його колеги провели ретроспективне дослідження 3 177 195 очей 1 983 712 пацієнтів очної лікарні Wills і виявили, що одна з 500 операцій з видалення катаракти у пацієнтів віком від 40 років і старше призводила до регматогенного відшарування сітківки (RRD).

З досліджених очей у 6690 очах розвинулася RRD протягом року після операції з видалення катаракти. РРЗ виникала в середньому через 139 днів після операції з видалення катаракти, причому 15,9% – протягом 30 днів, 37,3% – протягом 90 днів і 59,9% – протягом 180 днів. Рівень захворюваності на РРЗ у чоловіків становив 0,37%, тоді як лише 0,11 % у жінок. Рівень захворюваності серед білих пацієнтів становив 0,23%, а серед чорношкірих – 0,13%.

Висновки

Найбільше в групі ризику з розвитку регматогенного відшарування сітківки були чоловіки, молодші пацієнти та пацієнти з решітчатою дегенерацією. Додатковими чинниками ризику були біла раса, перезріла катаракта, заднє відшарування гіалоїдної мембрани, високий ступінь короткозорості та ускладнений перебіг факоемульсифікації.

Коментарі

Завантаження...

 
 
Офтальмологічні події
 
Facebook