Вплив антикоагулянтної / антитромбоцитарної терапії на розвиток і прогресування діабетичної ретинопатії

Автор: Фріман Кетлін Ф. – OD, FAAO
Інші публікації цього автора
18.04.2022 12:42

Вплив антикоагулянтної/антитромбоцитарної терапії на розвиток і прогресування діабетичної ретинопатії

Вплив антикоагулянтної/антитромбоцитарної терапії на розвиток і прогресування діабетичної ретинопатії

Джерело: https://www.practiceupdate.com/journalscan/92991/3/5?elsca1=emc_enews_top-10&elsca2=email&elsca3=practiceupdate_eye&elsca4=eye-care&elsca5=newsletter&rid=NjUwMDg3NDgxMDkS1&lid=20845234 «BMC Офтальмологія»

Повідомлення

Це ретроспективне дослідження великої бази даних пацієнтів із цукровим діабетом 2 типу на Тайвані показало, що ті, хто приймав антитромбоцитарні/антикоагулянти (ААТ), мали нижчу частоту непроліферативної діабетичної ретинопатії (НПДР; P < .001) і ризик розвитку НПДР, ніж ті, хто не приймав ААТ. Однак ризики проліферативної DR або діабетичного макулярного набряку істотно не відрізнялися.

Автори приходять до висновку, що пацієнти з цукровим діабетом 2 типу отримають користь від терапії аспірином або дипіридамолом з точки зору зниження ризику розвитку НПДР.

– Кетлін Ф. Фріман, OD, FAAO

Мета

Ми досліджували, чи може антитромбоцитарна/антикоагулянтна терапія (ААТ) захистити пацієнтів із цукровим діабетом 2 типу (СД2) від розвитку або прогресування діабетичної ретинопатії (ДР).

Методи

Це ретроспективне когортне дослідження з використанням LНЗНgitudinal Health Insurance Database на Тайвані. Всього було включено 73 964 пацієнтів з цукровим діабетом 2 типу старше 20 років. Коефіцієнт ризику (HR) непроліферативної ДР (НПДР), проліферативної ДР (ПДР) і діабетичного макулярного набряку (ДМН) було проаналізовано. Вік, стать, супутні захворювання та ліки були додатково скориговані в багатоваріантній моделі. Вплив відповідного ААТ був досліджений за допомогою аналізу чутливості.

Результати

У порівнянні з пацієнтами, які не приймали ААТ, користувачі ААТ мали нижчу кумулятивну частоту НПДР (P <0,001), загальну захворюваність НПДР (10,7 на 1000 людино-років) і ризик розвитку НПДР (скоригований HR = 0,78, 95% ДІ = 0,73-0). Однак істотних відмінностей у ризиках ПДР або ДМН між користувачами ААТ і пацієнтами, які не приймали ААТ, не спостерігалося. Артеріальна гіпертензія, діабетична нефропатія та діабетична нейропатія були чинниками ризику розвитку НПДР, тоді як захворювання серця, серцево-судинні захворювання, оклюзійна хвороба периферичних артерій і використання статинів були чинниками, що знижували розвиток НПДР. Аспірин і дипіридамол показали значний захист розвитку НПДР. Клопідогрель, тиклопідин і варфарин показали посилений захист у поєднанні із застосуванням аспірину.

Висновки

Ліки ААТ мають захисну дію проти розвитку НПДР. Пацієнтам з цукровим діабетом корисно одноразове застосування аспірину для профілактики НПДР.

Коментарі

Завантаження...

 
 
Офтальмологічні події
 
Facebook