Терапія червоним світлом може зменшити щільність колбочок у дітей з короткозорістю
Інші публікації цього автора
Талвадекар Манасі (редагування)
Інші публікації цього автора
Терапія червоним світлом може зменшити щільність колбочок у дітей з короткозорістю
Джерело: https://jamanetwork.com/journals/jama/fullarticle/10.1001/jamaophthalmol.2025.0835
У деяких дітей з міопією повторна терапія червоним світлом низького рівня протягом щонайменше 1 року була пов’язана зі зниженням щільності колбочок поблизу фовеа та іншими незначними аномаліями сітківки.
Методологія
- У ретроспективному когортному дослідженні проаналізовано дані 99 китайських дітей (віком 5-16 років) з міопією та порівняно зміни щільності фоторецепторів, оцінені за допомогою адаптивної оптичної сканувальної лазерної офтальмоскопії, у тих, хто отримував терапію червоним світлом, і тих, хто її не отримував.
- Учасників набирали з січня по березень 2024 року, з критеріями включення: сферична еквівалентна рефракція нижче -6,00 діоптрій і найкраще скоригована гострота зору 20/20.
- Діти в групі, що отримувала терапію червоним світлом (n = 52; 97 очей; середній вік 10,3 року; 51,9% дівчат), щодня опромінювалися протягом понад 12 місяців; ті, хто не отримував лікування в анамнезі, вважалися контрольною групою (n = 47; 74 очі; середній вік 9,8 року; 46,8% дівчат).
- Учасники пройшли ретельне офтальмологічне обстеження, включаючи перевірку гостроти зору та фотографування очного дна, з вимірюванням осьової довжини для перетворення щільності з кутових координат у метричні.
- Офтальмоскопію використовували для оцінки щільності фоторецепторів колбочок вздовж чотирьох меридіанів сітківки від центральної ямки до 4 градусів ексцентриситету; оцінювали міжгрупові відмінності у щільності клітин.
Висновки
- Порівняно з контрольною групою, у дітей, які отримували низькоінтенсивне червоне світло, спостерігалося зниження щільності колбочок, особливо у межах 0,5 мм від фовеа, із середньою різницею -2,1 × 103клітин / мм2 при часовому ексцентриситеті 0,3 мм (P = 0,003).
- Серед 10 учасників 11 очей демонстрували аномальні сигнали сітківки – сім очей тривалого користування червоним світлом, три ока короткочасного користування та одне око контрольної особи.
- Ймовірність виникнення аномальних сигналів була вищою в осіб, які отримували терапію червоним світлом, ніж у контрольній групі (коефіцієнт шансів 7,23; 95% ДІ 1,15-303,45; точний критерій Фішера, P= 0,02).
- В одного учасника групи лікування було виявлено кістоїдну порожнину сітківки, що зникла протягом 3 місяців спостереження після припинення терапії.
На практиці
Автори дослідження пишуть, що низькорівнева терапія червоним світлом «може перевищувати межі толерантності тканин, спричиняючи неочікуване пошкодження шару гангліозних клітин». Хоча терапія «може контролювати прогресування міопії, необхідні подальші дослідження, щоб отримати точнішу інформацію щодо довгострокової ефективності та безпеки».
Нове дослідження показує, що терапія червоним світлом низького рівня «може мати незначний вплив на щільність колбочок, який нелегко візуалізувати за допомогою стандартних клінічних тестів», – написав у коментарі до статті доктор медичних наук Жак Дункан з Каліфорнійського університету в Сан-Франциско. Це дослідження порушує питання, на які, вірогідно, можна відповісти лише за допомогою високороздільної візуалізації сітківки з використанням адаптивної оптичної сканувальної лазерної офтальмоскопії.
Джерело
Це дослідження було проведене під керівництвом Сіньї Ляо, доктора медичних наук, з Народної лікарні Пекінського університету в Пекіні, Китай. Воно було опубліковано онлайн 24 квітня 2025 року в журналі JAMA Ophthalmology.
Коментарі
Завантаження...