Компроміси мультифокальної ІОЛ
Встановіть розумні очікування пацієнтів щодо лікування пресбіопії
Компроміси мультифокальної ІОЛ. Встановіть розумні очікування пацієнтів щодо лікування пресбіопії
За допомогою рефракційної хірургії катаракти ми маємо можливість лікувати високі ступені аномалій рефракції одночасно з видаленням катаракти. Ми можемо лікувати широкий спектр гіперметропії, міопії та навіть астигматизму.
Однак, коли справа доходить до лікування пресбіопії, наші хірургічні рішення просто не можуть забезпечити акомодацію як у людей молодого віку. Важливо, щоб наші пацієнти розуміли обмеження сучасних технологій у лікуванні пресбіопії, аби їх очікування можна було встановити належним чином.
Що ми маємо сьогодні: ми коригуємо пресбіопію альтернативними методами. Ми можемо використовувати монобачення, при якому ми вибираємо різні рефракційні цілі для кожного ока, щоб розширити діапазон зору без окулярів. Хоча до цього потрібно трохи звикнути, це забезпечує високу якість зору для бажаних діапазонів. У сприйнятті глибини можуть бути певні обмеження та для оптимального стереоскопічного зору, наприклад, для нічної їзди за кермом, можуть знадобитися окуляри.
За останні кілька десятиліть ми бачили багато різних дизайнів біфокальних або мультифокальних ІОЛ. Рефракційні конструкції були скасовані на користь дифракційних кільцевих моделей, які розділяють світло, що входить, на зони, щоб охопити зір вдалину та на близьких відстанях. Однак з дифракційними кільцями є деякі компроміси. Спочатку втрачається невелика кількість світла, що надходить, а потім виникають неминучі ореоли та відблиски, які виникають вночі. Вони, як правило, стають менш помітними з часом, оскільки мозок адаптується до нового зору та відфільтровує частину цього ефекту. Зараз ми використовуємо в основному трифокальні конструкції ІОЛ, що використовують дифракційні кільця для створення широкого діапазону зору, який охоплює три основні зони: зір на відстані (від 1 м до далеких відстаней), проміжний зір (від 0,5 м до 1 м) і зір зблизька (ближче 0,5 м).
Конструкції зі збільшеною глибиною фокусу (EDOF) спрямовані на подовження фокусної зони, щоб забезпечити видимість вдалину та проміжні зони зору без окулярів. Старіші конструкції EDOF використовували для цього дифракційні кільця, але це було пов’язано з нічними дисфотопсіями, такими як відблиски, ореоли та навіть ефект павутини. Новіші конструкції EDOF замість цього використовують центральний елемент формування променя, щоб забезпечити аналогічний широкий діапазон некоригованого зору, але без нічних відблисків і ореолів. Ці новіші конструкції EDOF все ще мають невеликий компроміс, який полягає в зменшенні контрастності, особливо вночі.
Основна концепція всіх конструкцій ІОЛ полягає в тому, що кількість фотонів світла, який потрапляє в око, буде однаковою. Ви можете використовувати монофокальну ІОЛ, щоб сконцентрувати всі фотони в одному діапазоні, наприклад, зір на відстані, а потім використовувати окуляри, щоб перемістити всі фотони, для забезпечення зору на середні відстані та для читання. Це забезпечує високу якість зору з найкращим нічним баченням; однак потрібно використовувати окуляри для роботи за комп’ютером, мобільного телефону та для читання.
Якщо ми виберемо ІОЛ EDOF сучасного дизайну з центральним елементом, що формує промінь, ми змінимо розподіл цих вхідних фотонів на ширший діапазон. Це означає, що частина світлової енергії відбирається від дальнього бачення та надсилається на проміжний діапазон зору. Це призведе до слабкого або помірного зниження контрасту для зору вдалину, що може бути помітно переважно вночі. Для більшості наших пацієнтів з катарактою результативний нічний зір буде кращим, ніж наявний нічний зір, тому це не проблема.
Трифокальні ІОЛ розподіляють вхідне світло на всі три зони, що забезпечує компроміс з точки зору якості зображення. Порівнюючи ці конструкції ІОЛ, ми завжди повинні пам’ятати, що загальна кількість фотонів, які потрапляють в око, однакова. Все, що ми можемо зробити, це змінити спосіб розподілу світлової енергії. Коли ми складаємо їх на графіку (мал. 1), ми також відзначаємо, що площа під кожною кривою однакова. Трифокальні ІОЛ також викликають нічні відблиски та ореоли через природу дифракційних кілець.
Мал. 1. Оптична конструкція ІОЛ змінює розподіл світла, щоб створити ширший діапазон зору; однак це також впливає на якість зображення. Загальна кількість фотонів, що потрапляють в око, однакова для будь-якої з цих конструкцій ІОЛ
Коли ми встановлюємо очікування пацієнтів, ми повинні підкреслити, що існує компроміс між якістю зображення та діапазоном зору без окулярів. Якщо пацієнт вимагає найвищої якості зору для нічної їзди, то наші EDOF і трифокальні ІОЛ, швидше за все, не відповідають очікуванням. Якщо пацієнт звертається до нас із візуально значущою катарактою, тоді наша робота легша, оскільки будь-яка з цих конструкцій ІОЛ, ймовірно, забезпечить кращу якість зору, ніж є у пацієнта на цей момент.
Найскладніша ситуація – це пацієнти з пресбіопією з плоскою рефракцією та мінімальними або відсутніми катарактальними змінами. Ці пацієнти шукають хірургічне рішення для пресбіопії, але наші сучасні технології можуть не дати їм бажаного візуального результату. У майбутньому, маючи по-справжньому відповідні конструкції ІОЛ, ми зможемо задовольнити цих пацієнтів, але поки що зробімо все можливе, аби менше обіцяти, а потім зробити більше.
Коментарі
Завантаження...