Вплив кільця Вейса на вимірювання товщини RNFL

Автор: Ковальов Андрій Андрійович (адаптований переклад) – лікар-офтальмолог, спеціаліст медичного центру «АЙЛАЗ»
Другие публикации этого автора
02.02.2023 10:00

Вплив кільця Вейса на вимірювання товщини RNFL

Вплив кільця Вейса на вимірювання товщини RNFL

У цьому ретроспективному поперечному дослідженні обговорюється вплив кільця Вейса (WR) на вимірювання середньої та секторальної товщини шару перипапілярних нервових волокон сітківки (pRNFL). Очі з WR показали меншу товщину pRNFL у середньому (P = 0,042) та у нижньому секторі (P < 0,001), ніж у здорових людей, які увійшли до контрольної групи.

Ефект WR може бути основним чинником спотворення при оцінці змін показників pRNFL, особливо у пацієнтів з глаукомою. pRNFL слід виміряти знову, коли WR знаходиться на колі сканування картки відхилень RNFL.

Ціль

Визначити, як кільце Вейса впливає на вимірювання середньої та секторальної товщини шару перипапілярних нервових волокон сітківки (pRNFL).

Планування

Ретроспективне крос-секційне дослідження.

Методи

Досліджувані були поділені на дві групи: контрольну (контрольна група) та досліджуваних, у яких кільце Вейсса було видно на зображеннях очного дна за допомогою оптичної когерентної томографії (група WR). Середню та секторальну товщину pRNFL порівнювали між двома групами.

Результати

Всього було включено 205 очей: 131 око у контрольній групі та 74 ока у групі WR. Середня товщина pRNFL у контрольній групі та групі WR склала 97,2 ± 6,7 і 94,6 ± 10,8 мкм відповідно (P = 0,042). За товщиною сектора нижній сектор групи WR становив 112,1 ± 23,2 мкм, що було значно тоншим, ніж у контрольної групи (125,5 ± 13,3 мкм, P < 0,001). Кільце Вейса розташовувалося на 10 очах (13,5%) у верхньому відділі, на 7 очах (9,5%) у скроневому, на 40 очах (54,1%) у нижньому та на 17 очах (23,0%) у носовому. При аналізі відтворюваності коефіцієнт варіації та внутрішньокласовий коефіцієнт виміру нижнього сектора склали 10,90% та 0,409 відповідно, що вказує на низьку надійність виміру.

Висновки

Очі з кільцем Вейса показали тоншу середню та меншу товщину pRNFL, ніж зазвичай, що могло бути помилкою вимірювання, викликаної кільцем Вейса. Це може бути основним чинником спотворення при аналізі змін pRNFL, особливо у пацієнтів з глаукомою.

Джерело: American Journal of Ophthalmology

Коментарі

Завантаження...

 
 
Офтальмологічні події
 
Facebook